• |
ide | kryesore

“Lojërat e fatit”, prokuroria merr të pandehur 93 persona, mes tyre dhe vëllai i anëtares së KPA-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e prokurorisë duke marrë të pandehur 93 persona përsa i përket ushtrimit të aktivitetit të paligjshëm të lojrave të fatit. Mes personave të pandehur është edhe Ervis Mulaj, vëllai i Natasha Mulajt, anëtares së KPA-së.


Mes personave që do përballen me drejtësinë janë administratorë lokalesh, dhe punonjës të cilët vendosnin baste online. Hetimi për këtë çështje nisi në korrik të viti 2019, ndërsa në shkurt të vitit 2020, policia dhe prokuroria finalizuan operacioinin që u shtri deri në 8 qarqe të vendit.


2 Comments

  1. MOS U MERRNI ME MILETIN E THJESHTE QE NXJERR BUKEN E GOJES . PO QE PER KAZINOT FUSNI PALLOSHIN DHE VLLAIN E TIJ NE BURG , ATA JANE ORGANIZATORET DHE PERFITUESIT NE KETO LOJRA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu