• |
ide | kryesore

Maqedoni e Veriut/ 726 raste të reja dhe 7 vdekje nga COVID-19

Arkiva, Lajme, Të fundit

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 726 raste të tjera me COVID-19  dhe 7 vdekje. Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 726 raste të tjera me COVID-19  dhe 7 vdekje. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 është rritur në 103.746, ndërsa i vdekjeve në 3.151. Të dhënat tregojnë se 368 pacientë të tjerë fituan betejën kundër virusit, duke e çuar në 91.875 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga pandemia. Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer 526.870 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.144 teste të kryera brenda ditës së fundit. Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 8.720.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu