• |
ide | kryesore

Ndalimi i tubimeve, Gjykata Kushtetuese shqyrton sot çështjen

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata Kushtetuese merr sot në shqyrtim kërkesën e Partisë Republikane sa i përket kundërshtimit të vendimit të qeverisë për ndalimin e grumbullimeve mbi 10 persona gjatë fushatës zgjedhore. Përfaqësuesit e kësaj partie këtë vendim e cilësuan si të padrejtë pasi shkakton pabarazi në garën zgjedhore sidomos për partitë opozitare të cilat nuk mund të zhvillojnë takime dhe shpalosin programin e tyre me qytetarët për shkak të protokolleve anti-covid.


Që prej vendosjes së këtij urdhri, policia nuk ka kursyer së gjobituri as politikanët që nuk e kanë respektuar këtë vendim.


1 Comment

  1. Dhe sigurisht dovendosin në favor të qeverisë.Siç bënë me KLSH.I hoqën mundësinë për hetim bashkive!!!!Skandal!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu