• |
ide | kryesore

Pasaporta dixhitale për vaksinimin, Rama: Jemi duke u parapërgatitur

-Instant, Lajme, Të fundit

Qytetarët do të përgatiten me një pasaportë vaksnimi, që do t’i japë mundësinë të udhëtojnë jashtë vendit.


Kryeministri Edi Rama gjatë një konference me fokus ekonominë tha se janë duke u përgatitur për atë që vendet e botës mund ta vendosin si kusht për udhëtimin, pasaportën e vaksinimit.


“Ne disponojmë një sistem që garanton transparencë dhe kemi krijuar pasaportën dixhitale të vaksinimit duke u parapërgatitur për mundësinë që vaksinimi mund të kthehet një kusht për udhëtim jashtë vendit nga të tjerët”, tha ndër të tjera Rama.

4 Comments

  1. TI NGELE PO AI IDOT I I LAGJES
    PO ÇPASHAPORT THUA O HAJVAN .
    STAMBOLLI DIGJET DHE KURVE KRIHET PER SHTATE PALE QEJFE I THONE KESAJ PUNE O PALLOSH

    1. Ka per te dale ne enderr stalini o kuqalash . jeni bo me fiksime o te qifte stalini grune , gocen , motrat dhe gjithe burrat e fisit te kurves

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu