• |
ide | kryesore

Rama: 30 mijë vaksina do të vijnë në Shqipëri në prill

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë përgjigje interesit të gazetarëve se pse vaksinat e Pfizer mbërritën në Shqipëri bashkë me të. Rama u shpreh se ndodhi ajo që ndodh me të dhe ata që flasin anglisht. Ai shtoi se përpos dozave të djeshme është marrë garanci për 30 mijë vaksina të tjera Pfizer që pritet të vijnë në muajin Prill.


“Ndodhi ajo që ndodh gjithmonë me mua dhe ata që flasin anglisht dhe fatmirësisht në këtë pjesë jam i kënaqur që nuk jam vetëm se kam dhe dy të tjerë. Ndodhi ajo me gishta në vesh. Ndodhi ajo që o do vijnë sot, o do vijnë sot.


Unë vërtetë jam lypësi më i madh por nuk jam lypës që kthej faqen tjetër. Jo vetëm ndodhi ajo por si rezultat i asaj ndodhi dhe tjetra. Morëm dhe angazhimin për 30 mijë vaksina të tjera nga Pfizer në muajin Prill. Sa i përket të parës jo nuk do të bëni gabimin që bën Ilir Meta”, tha Rama.

8 Comments

  1. Ore lypes i madh.

    Te kane dhene lejen Oligarket te besh ndonje Koncesion???

    Ere mut mbajne Koncesionet e tua. Parate ia jep Oligarkeve, NUK te dalin te ndertosh Spitale dhe te blesh Skanera.

  2. Deri ne prill do ta vaksinojme aksin Rrogozhine-Peqin. Pjesa tjeter e shqiperise ose ka vdek ose e ka kalu virusin, ska nevoje me nevoje.

  3. Pfizer ka deklaruar se nuk do furnizoj asnje shtet pa mbaruar vaksinimi ne amerike , a sna thua nga do i sjellesh 30 mije vaksina o dylberi rilindjes

  4. 30 000 vaksina vaksinojne 15 000 vete ose 0.5% te popullsise, pra vetem 1 ne 200 persona! Me keto ritme i bie diku nga mandati i 10 te vaksinohen te gjithe!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu