• |
ide | kryesore

Rama: Të infektuarit me COVID nuk do të votojnë në zgjedhje

-Instant, Lajme, Të fundit

Personat që do të jënë të infektuar me Covid-19 në 25 prill, nuk do të kenë mundësinë të votojnë në zgjedhjet parlamentare.


Lajmin e bëri me dije kryeministri Edi Rama sot në konferencën me gazetarët, kur tha se në kushtet e një pandemie, zgjedhjet do të mbahen duke respektuar distancat dhe rregullat e higjienës, ashtu siç kanë bërë edhe vende të tjera deri më tani.


“Do bëjmë të njëjtën gjë që kanë bërë vendet e tjera, që për ata të cilët janë të testuar pozitivë, e nuk janë negativizuar nuk bëhet fjalë fare duhet të qëndrojnë në shtëpi, ata duhet të vetëkarantinohen etj. E kemi parë këtë, është e vërtetë, ky shqetësim e kjo është ajo që kanë bërë vendet e tjera, se ka pasur zgjedhje e do ketë në këtë kohë pandemie e kështu është vepruar.

Janë të parët njerëzit që duhet të marrin përgjegjësinë për këtë por ajo që është inkurajuese është se nuk ka pasur për fat të mirë të dhëna shqetësuese post elekturale në aspektin e influencës. S’ka pasur rritje të numrit të infektimeve.

Do përpiqemi e do përpiqet që radhët te jetë në respekt për distancën e të ketë pak durim, por s’ka pas asnjë problem se ketë e kemi parë me shumë kujdes”, tha Rama.

8 Comments

 1. Sali Berisha ka vendosur që të kandidojë vetë në Tiranë, pikërisht në qarkun kryesor të vendit ku vetë Lulzim Basha ka menduar të jetë në krye të listës.

  Por duke qënë se listat janë të hapura, askush nuk mund të mendojë se një demokrat i thekur i Kavajës, Kamzës e Bathores, Vorës apo dhe në Tiranë mund të dyzohet për të zgjedhur mes emrit tëe Bashës që është i pari në listë dhe Berishës që mund të jetë dhe i pesti, që të votojë për kreun e PD.

  Parë në këtë këndvështrim, Sali Berisha mund të “thithë” shumicën e votave të këtij qarku duke e zhvendosur Lulzim Bashën në vendin e dytë apo akoma më poshtë në renditjen përfundimtare të 36 kandidatëve për deputetë të qarkut të Tiranës.

  Dhe ky është një “demonstrim force” i Sali Berishës për të treguar se vijon të mbetet drejtuesi real i PD, me mbështetjen më të madhe në radhët e demokratëve e mbështetësve të kësaj partie.

  1. oooooooooooooooo hajvan , o te qifsha mamin dhe babin ne bthe
   o te qifsha partine
   ku i ke trute o rrobot partie?
   Nuk ulet vetja kaq shume vetem per nje sufllaqe o kari i lales

  2. Ore ketu eshte problemi, se ju e keni qelbur aq shume saqe dhe nje plakush 85 vjec si Sala ka per tju rras kollodokun. Ti “troll” vazhdo bej jete sheiku, ha sufllaqe dhe nja 2 muaj:)

 2. Mos u habit o i ores 15:51. Kaq eshte kapaciteti dhe kaq duhet te thote per shishen e ujit. Perndryshe… ia tregon partia atij.

 3. Ky ka lujt mendsh. Po si mund ta privosh tjetrin te votoje pse eshte me Covid? O Te qifsha robt, mos shko larg po shih si e beri Kosova qe kishte kishte ekipe levizese dhe ja conin kutine te shtepia te votonin ata ta karnatinuarit.

  Ky eshte pall kari komplet perfundimisht.

 4. Ne asnji vend tjeter o qen rrenacak nuk jane lene menjeane te infektuarit me covid, perveç atyre qe kane qene te shtruar ne spital! Meqe po thua edhe vende te tjera thuaj kush jane keto vende o i perdale! NJERZIT DUHET TE SHKOJNE TE VOTIOJNE SEPSE SIPAS TEJE O QEN, PANDEMIA ESHTE NEN KOTROLL? PRA S’KA ASNJE RREZIK perveç, RREZIKUT QE KE TI MEGJITH QENTE E TJRE TE TUFES PER TE PAGUAR ATO QE KENI VJEDHUR! Nuk po me ulet ritmi, a ma ulni ju?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu