• |
ide | kryesore

Nis vaksinimi i të moshuarve në Kavajë

-Instant, Lajme, Të fundit

Ka nisur vaksinimi në Shtëpinë e të Moshuarve në Kavajë. Mësohet se pjesë e këtij procesi do jenë 56 të persona, mes tyre banorë të përhershëm dhe punonjësit e këtij institucioni.


Mosha e të vaksinuarve është mbi 63 vjeç deri në 93 vjeç. Gjatë gjithë periudhës së pandemisë, për shkak të respektimit me rigorozitet të masave anti-Covid-19, asnjë banor i institucionit nuk u infektua me koronavirus.


Mësohet se dozat e vaksinave që po përdoren janë pjesë e grupit prej 15 mijë vaksinave të ardhura dy ditë më parë.

1 Comment

  1. URRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA …….
    RROFTE RIDHJERJA
    JEMI TE FUNDIT POR PROPAGANDOJME SIKUR JEMI TE PARET .
    PER SA VJET MBAROJME ME KETE RITEM O PALLOSH ? MINIMALISHT 70 VJET .
    PO PER ÇFARE VAKSINIMI FEKT O TE QIFSHA ROPT O PALLOSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu