• |
ide | kryesore

Qarkullonte jashtë fashës orare/ Arrestohet i riu që fyeu dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 22-vjeçar është arrestuar pasi ka kundërshtuar dhe fyer punonjësit e Policisë pas ndalimit që këta të fundit i kanë bërë pasi ai po qarkullonte pas fashës orare të vendosur për të ndaluar përhapjen e Covid-19. Blu e Bulqizës njoftojnë se rreth orës 00:30 kanë konstatuar një automjet që lëvizte jashtë fashës orare, të cilit i është bërë shenjë ndalimi për verifikimin e arsyes së lëvizjes. Gjatë komunikimit, drejtuesi i mjetit ka fyer dhe kundërshtuar shërbimet e Policisë.


Për këtë arsye ai është vënë në prabga dhe akuzat do t’i referohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu