• |
ide | kryesore

Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit/ Balluku: Prova e suksesshme

-Instant, Lajme, Të fundit

Në aeroportin e Kukësit është testuar sot për herë të parë ulja e një avioni. E pranishme gjatë provës teknike ka qenë ministrja e Infrastrukturës, Belinda Ballluku, e cila ka thënë se prova e sotme ka qenë një sukses.


Sipas saj, në bazë të pritshmërive avioni nuk do të ulej. Megjithatë në bazë të fjalës së ministres Ballluku, ky ishte një tjetër hap përpara dhe brenda mandatit tjetër pritet të nisë ndërtimi i aeroportit të Sarandës dhe Korçës.


13 Comments

   1. Shume e thjeshte. Jane hajdute qe jo vetem po ns vjedhin leket, por po na vjedhin edhe jeten. Pasi shkaterroi cdo gje per tete vite, kerkon edhe kater vite te tjera. Me sa duket nuk e ka arritur objektivinnne miliarde euro.

 1. Nëse kësaj here nuk rrëzohet Edi Rama, atëherë këta kot që janë këtu. Presidenti i Republikës Ilir Meta e tha qartë: Nëse nuk rrëzohet ai, atëherë në 26 prill ‘unë nuk do të jem më ‘, president. Si Meta, Monika, Berisha, Basha…, kanë krijuar një ‘Edi Rama’ që tani u duhet ta rrëzojnë në barkun e tyre. Në bark u rri frika, aty kanë krijuar edhe shkaktarin e frikës. Frika e vetme e tyre është ‘gryka e thesit’, një psikozë që u zhvillohet të gjithë mëkatarëve të mëdhenj të kësaj bote. Këtyre kur u vjen një moment, njësoj si çdo frymor që trembet nga fundi, u feksët para syve thesi; thesi që mban mëkatet dhe që po i mbyllet gryka.

 2. Ahahaha, qenka avion nga ato të drogës…. që uleshin në bregdet…. “mushkonja”
  Për këtë avion nuk ka nevojë për pistë, ulën në rrugë të makinës….

 3. kjo ministrja me karagjoze dhe me sharabajke qe ka kjo qeveri . ku e ule avionin te breket e tua , ai avjon ulet edhe ne rruge makine dhe ne bace dhe as e ulet dot ne kukes . propagande leshi si teataer kukllash me keq se palni i vjedhur 3D i trenit tirane,rinas,durres.
  talluni me kete popull dhe kete opzite kukull dhe fryuni nga xhepat,nga shtepite,nga tenderat,nga ppp ,nga breket dhe nga te doni …………….

 4. Ti sharabajke qe mbron kryeministrin koncesionar.

  Boll ia lave breket me mut, atij qe te ka hequr edhe ty breket. Degjo ndonje fjalim te Spiropalit ore hajvan, dhe gezohu kur paguan
  rrjepjen tek trau i Rruges se Kombit.

 5. Ministria mendonte se a ioni nuk do te ulej, por per Cudi u ul sepse kane punuar mire. Tani priten te ulen avione luftarake qe do te sjellin NATO. Keshtu ne Kukes nuk do te kemi vjedhje votash. Se shpejti filloj e punime per portin ne liqenin e Fierzes. Do te jete Baza e anijeve luftarake gjithmon te NATO-s

 6. hahhahaah o ca te tallme dhipi qe bejne kata mer robt diten per diell. Une po prisja te shihja ndonje avion pasagjeresh te ulej, kjo ben prove me avion 2 vendesh. O kare ballukja, ai avion ulet e ngrihet dhe ne Divjake ne toke bujqesore dhe neper arat e Durresit, sic uleshin ato mushkonjat e droges.

  Ore, po aeroportin ishte i bere ne Kukes dhe ishte i ri flake qe ne 2000 nga arabet. Ju se mar vesh pse e prishet kullen dhe po e zgjasni pisten, per tu ul ky kacatori qe eshte 4 metra avion?

  Ju eshte per tju sherdhuer cfare ju mban pragu. Ju mire qe vidhni, por na e kurseni cinizmin dhe talljen e karit/dhipit ashiqare me ne mer ju qifsha robt. Ishalla ky milet eshte zgjuar nga gjumi dhe tju rrase kollodokun kete radhe o mashtruese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu