• |
ide | kryesore

Vjosa Osmani sot në Zvicër, e para vizitë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidentja në detyrë e Kosovës Vjosa Osmani do të zhvillojë vizitën e parë zyrtare jashtë vendit që pas zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ditën e stme Osmani niset drejt Zvicrës, ku pritet të takohet me një sërë personalitetesh përfshirë edhe homologun e saj zviceran.


Kjo vizitë ka për qëllim marrëdhëniet e mira dypalëshe për shkak edhe të diasporës kosovare që në Zvicër numëron shumë shtetas të saj. Gjithashtu, Zvicra është ndër të parat vende që njohu pavarësinë e Kosoves më 27 shkurt të 13 viteve më parë.


1 Comment

  1. Kur regjimi vret protestuesit paqësorë dhe pastaj ia del t’ua faturojë vrasjet vetë protestuesve, të fshijë regjistrimet filmike të ngjarjes nga kamerat e qeverisë, të pengojë arrestimin e ekzekutorëve të protestuesve dhe, më në fund, të mos dënojë askënd për vrasjet, përkundrazi t’iu thotë opozitarëve se “herën tjetër do ju ekzekutoj si banditë po iu afruat zyrave apo edhe një poste policie”, këtu s’kemi të bëjmë me diktaturë. Kjo është demokraci e shkallës më të lartë, e ideuar nga babai i demokracisë shqiptare, z. S. Berisha dhe e vënë në jetë nga biri i tij shpirtëror e moral, z. Basha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu