• |
ide | kryesore

Greqi/ 2219 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 35 viktima

-Instant, Lajme, Të fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi konfirmoi sot se rastet e reja të konfirmuara laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2219 nga të cilat 21 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.


Numri i përgjithshëm i rasteve është 199,496. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 70 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë.


Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 449. Që nga fillimi i pandemisë, 1389 pacientë janë lëshuar nga ICU. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 35, ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 6,632 vdekjeve janë regjistruar në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu