• |
ide | kryesore

Hidrocentrali i ri, qeveria miraton projektligjin për ndërtimin e Skavicës

-Instant, Lajme, Të fundit

Qeveria i ka dhënë dritën jeshile nisjes së punës për ndërtimin e hidrocentralit të Skacivës. Në mbledhjen e fundit të ekzekutivit, është miratuar projektligji i cili autorizon kompaninë Bechtel të projektojë dhe të ndërtojë hidrocentralin e parë të kaskadës së Drinit.


Ndërtimi i këtij hidrocentrali mori dritën jeshile në 3 tetorin e vitit 2020, kur u nënshkrua edhe marrëveshja me SHBA-në për financimin e projektit. Projektligji në fjalë do të shkojë për miratim në Kuvend.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu