• |
ide | kryesore

Nga nesër ndryshon moti, çfarë parashikojnë sinoptikanët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga dita e premte, vendi ynë gradualisht do fillojë të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.


Moti fillimisht do të jetë me diell si dhe vranësira kalimtare ndërsa prej orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim deri të dendura por nuk do të mungojnë intervalet me diell.


Duke filluar nga orët e mesditës së të premtes, në zonën e veriperëndimit do të fillojnë reshjet e herëpashershme me intensitet të ulët ndrësa në orët e pasdites dhe mbrëmjes në këtë zonë reshjet lokalisht në formën e shtrëngatave.

Temperaturat parashikohen në zonat malore -3°C deri në 12°C, zonat e ulëta -2°C deri në 18°C dhe në zonat bregdetare 3°C deri në 17°C.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.