• |
ide | kryesore

Pa maska në rrugë, gjobiten mbi 1400 persona në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

1672 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtëse janë ndëshkuar me masë administrative. Masë administrative është caktuar edhe për 9 shtetas që u konstatuan duke lëvizur pas orarit të lejuar. Strukturat e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.


Gjatë 48 orëve të fundit, Patrullat e Përgjithshme kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 1451 shtetas që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu