• |
ide | kryesore

Rama: Në 25 prill zgjidhni, me reformën në drejtësi apo me Metën dhe koalicionin KÇK, PD-LSI

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga prezantimi i programit ‘Shëndetësia që duam’, përmes një monologu Rama sulmoi ashpër presidentin Ilir Meta.


Që në nisje të fjalës së tij, Rama tha se qytetarët shqiptarë më 25 prill do të duhet të zgjedhin që të jenë me drejtësinë apo me Ilir Metën.


“Ne do të ngrejmë pas 25 prillit të gjithë argumentet për Shqipërinë e viteve që vijnë dhe planin e veprimit për 2021-2025. Ne nuk jemi një nga partitë në garë, por forca e qeverisjes sot dhe nesër. Kjo fushatë nuk është për të ngritur në radhë premtimet tona, por mundësi për t’ju njohur me planin konkret.

Dje thashë se 25 prilli është një udhëkryq për drejtësinë. Dhe në 25 prill sikundër na kanë ndihmuar që ta bëjë të qartë presidenti aktual që flet dhe në emër të atij presidenti më famëkeq të kësaj Republike, ju do të vendosni; me drejtësinë apo me Ilir Metën. Me reformën në drejtësi apo me koalicionin ‘KÇK’, PD-LSI. 25 prilli është udhëkryq edhe për shëndetin e shqiptarëve. Në luftën e egër që zgjat prej 1 viti dhe që ka hyrë në fazën finale me vaksinimin, armën fituese, sëpatën me të cilën mund të presim hap pas hapi, goditje pas goditje zinxhirin e infektimeve.”, tha Rama.

13 Comments

 1. Ci dum ata te keqinj ,, Ne shqipetaret te dum ty dhe ndragheten , lalin pederast zdromsin , manastiren me nikun , shendetesin falas te beqijas , hashashin e sajes ect ect … te na rroni dhe pa merak juve do ju votojme !

 2. Ca diference per fushate!

  lideri global qe ben fushate nga studiot pa takuar as edhe nje person, pa u perballur me Popullin, vetem te rrethuar nga te vetet ne ambjente te kontrolluara ndersa LB ne terren thuajse cdo dite dhe ai me te vetet por here pas here takon Popull “pa frike e stepje” !

  Me kujtohet 1 kritike e Sokol Balles ne 2013 ndaj Berishes ne emision, qe i thoshte keni ber fushate duke ndenjur rehat neper studio dhe nuk ke dal te takosh Popullin! Vazhdimi i historise dihet!

 3. Mos me llogarisnidhe mu se dhe une po njësoj si kam për me votu ca po i Dum ata e këna boll Babaramo dhe na tepron ,hajt pra përpara se e këna në xhep 2

 4. Referuar kandidaturave qe jane bere publike deri tani, duket se PS po pergatitet per nje opozite te forte. Sigurisht Rama do zgjedhe njerezit qe ia ruajne kocken ..opozita eshte kohe e gjate reflektimi..
  Rikthimi tek tezat bajate te drejtesise dhe mungesa e bilancit ne cdo aspekt te qeverisjes jane tregues i qarte i humbjes se PS ne keto zgjedhje.

 5. Tashti qe I mbushem xhepat, siguruam parate’ jashte vendit, kemi shtepi e vila edhe per qente e macet do te ngrejme
  e drejtesine si è do Europa. Hajt na qofte per hajer ne mandatin e trete, ne te katertin ju premtoj e se pushimet do ti bejme ne planetin Mars me shpenzimet e qeverise per te siguruar mandatin e peste.

 6. Ke program or kar i gjate ? Ke tete vjet qe po sunson me hajvanlliqe , me dokrra e genjeshtra . Akoma keshtu do vazhdosh ?

 7. Propoganda komuniste sorosiane, fjale dhe aspak vepra apo me keq vepra te veshura me hajdutllik
  Sa per drejtesine eshte faji yt dhe disa nenpunesave leshi ne ambasada dhe Bruksel qe drejtesia do te duhen dy breza te sistemohet
  Te japesh voten ty do te thote te jesh kunder familjes e femijeve te mi

 8. Ata jane jashte cdo kanali ku qarkullon paraja e shtetit kurse banda juaj “Rembe cte te dale perpara” eshte e papare ne keto 30 vjet gjullurdi. Premtove shyet ligjor por bere bordell sulltani(shtet harem), premtove se do luftoje korrupsionin dhe bere nje bande kriminale ne cdo institucion, premtove drejtesi sociale dhe zbove njerezit nga vendi nga padrejtesia, premtove zgjedhje te lira dhe krijove bursen e shitblerjes se votes, premtove te luftoje krimin e organizuar dhe drogen dhe mbushe boten me krim ,premtove integri.in europian dhe po na con drejt lindjes.Ndaj thyej wafen dhe kurre mos erdhte ne pushtet sekti dhe geni juaj .

 9. Por në kapitullin për Shqipërinë të raportit të përvitshëm të organizatës Freedom House “Vendet në Tranizicion” të vitit 2018, një përmbledhje të së cilit e përgatiti në atë kohë “VOA”, thuhej se arritjet në luftën kundër korrupsionit u zbehën nga zgjedhja si president i Ilir Metës, “i cili shihet nga shumë qytetarë si simbol i korrupsionit” .

  Një akuzë tepër e rëndë kjo e bërë nga një organizatë e cilësuar herë pas here dhe nga vetë Ilir Meta, si më prestixhioze në arenën ndërkombëtare. E teksa paraqet vështirësitë e implementimit të Reformës në Drejtësi dhe ngjitjes së njerëzve më të korruptuar në vend në krye të shtetit, “Freedon House” përmend me emër dhe mbiemër pikërisht Ilir Metën si pengesën më të madhe të reformës në drejtësi. Akuzë që vijon dhe sot e kësaj dite ndaj tij!Byrektoret e Byrektores se pd ne orgazem të gjithe bashke ky eshte urdheri i elona meco dhe erionit të isufit të gjithe ne sulm,corba e salihut qe ju pelqen o shpellkare të cecenit salih

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu