• |
ide | kryesore

Rrëzohet helikopteri ushtarak turk, nëntë jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Një helikopter ushtarak u rrëzua në Turqinë lindore, duke lënë të vdekur nëntë persona dhe plagosur katër të tjerë. Aksidenti ndodhi në provincën e Bitlis. Ushtarët e plagosur u shtruan në spital. Mjekët dhe anëtarët e shërbimit të sigurisë janë në vendin ku u rrëzua helikopteri. Shkaku i rrëzimit të helikopterit, siç njoftoi Ministria e Mbrojtjes, ishte një mosfunksionim në aeroplan. Helikopteri ishte në rrugën për në Tatvan, provinca afër Bingolit, kur u zhduk nga radari.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu