• |
ide | kryesore

Shtimi i rasteve me Covid-19 në Kosovë, sot diskutohen masat e reja

-Instant, Lajme, Të fundit

Shtimi i rasteve me koronavirus ditët e fundit në Kosovë ka alarmuar autoritetet shëndetësore. Ata kanë njoftuar se do të mblidhen sot për të diskutuar mbi masat e reja. Lajmin e konfirmoi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sipas të cilit po vlerësohen faktet në dispozicion.


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në vazhdimësi ka kërkuar ashpërsim të masave, por më 11 shkurt, 3 ditë para zgjedhjeve të parakohshme, qeveria vendosi heqjen e orës policore edhe në zonat e kuqe dhe zgjatjen e orarit të aktiviteteve deri në orën 22:00.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu