• |
ide | kryesore

Tërmet, ‘shkundet’ sërish Shqipëria

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet me magnitudë 5.9 gradë të shkallës rihter ka tronditur Greqinë mbrëmjen e sotme. Sipas të dhënave zyrtare, lëkundjet ishin me epiqendër në Elasona të Greqisë, me thëllësi dy kilometra dhe janë ndjerë deri në Shqipëri. Konkretisht në Tiranë, Fier, Korçë e Pogradec, Lezhë e Sarandë, qytetarë të shumtë kanë ndjerë lëkundjet e tërmetit edhe pse në vendin tonë nuk janë raportuar dëme materiale. Ndërsa në Greqi, pritet që informacionet të përditësohen në momentet në vijim.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu