• |
ide | kryesore

Viti 2021/ Ramës i kërkojnë drita në Lezhë, përgjigjia: Bëni durim, durim, durim!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Që nga fushata e vitit 2009, ajo e vitit 2013 dhe më pas në 2017, kreu i PS-së Edi Rama ka premtuar me vendosmëri furnizim me drita dhe ujë, por në fushatën e vitit 2021 këto kërkesa përsëriten vazhdimisht në takimet elektorale. Sot në Lezhë, në një takim me adimnistratorët e bujtinave, njëri prej tyre i kujtoi kryeministrit se në zonat ku operojnë ata ka ende probleme me dritat në linjën kryesore të Lezhës. “Eee miku im, nuk është investuar aty që në kohën e elektrifikimit”, u shpreh Rama duke vazhduar “Duhet durim, durim. Ju jeni njerëz që i keni ngrit vetë bizneset tuaja dhe e dini që duhet durim, nuk bëhet asgjë brenda ditës” ishin fjalët me të cilat Rama e përcolli këtë kërkesë bazike për jetën e përditshme, që vazhdon të përsëritet ende.10 Comments

 1. Kane 30 vjet qe te durojne ty dhe te gjitha kurvat e politkes o pallosh.
  Ndersa ju vetem vidh e vidh e skeni te nginjur

 2. Ne 8 vite ky nuk ishte ne gjendje as te ndertonte nje linje normale per ne Lezhe..durim durim..si vaksinat..Nejse, fajin e ka Saliu!

 3. Pa merak plak, durojme! Ti dhe soji tend te jeni mire, po ne nuk na gjen gje. Jeni ju, pa jemi ne.

  Rrofte PPSH me ne krye shokun Gramoz Ruci.

 4. Po duroni bre burra,edhe 4 vjet!C’ka jane 4 vjet,po edhe 4 te tjera!Hahaha….
  Prit gomar te mbije bar….
  Kryemut mashtruesi nuk lodhet me premtime!

 5. Edhe ne kohen e Rames jemi :anes drites i papare, anes lumit i palare, prane sofres i pangrene, ne shek. XXI, rames i vjen uji I pishem me avjon, ne mes te Tiranes uji vjen me orar e jo i pishem kudo. Votojme Ramen qe te vazhdoje te na rrjepi skalpin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu