• |
ide | kryesore

Wrestling/ Nga koshi në ring, debutimi i Shaquille O’Neal mes goditjeve me tavolinë e… ambulancës

-Instant, Sport

Tavolinat, përplasja, një aftësi shumë e mirë për të argëtuar në ring dhe… fitorja e parë. Kjo është përmbledhja e ndeshjes së parë të Shaquille O’Neal në Aew. Ish-ylli i NBA-së duhej të bënte debutimin e tij në Aew Revolution, por përplasja e orareve mes kësaj ngjarjeje dhe All Star Game të ardhshëm bëri që impenjimi i Shaq të afrohej me disa ditë. Ish-gjiganti i basketbollit u prezantua me Aew Dynamite, në episodin javor, në një ndeshje çiftesh të përziera bashkë me Jade Cargill, të përfshirë në mosmarrëveshje, kundër Cody Rhodes dhe Red Velvet.


Dhe është Jade ajo që fitoi numërimin vendimtar të ndeshjes, natyrisht kundër Red Velvet, duke përfituar nga mungesa e Cody në ring, pasi ai kishte arritur të përplaste Shaq mbi tavolinë falë një CrossBody, duke habitur Jim Ross në koment dhe të gjithë tifozët që nuk prisnin menjëherë një impakt kaq të fortë për një atlet që nuk kishte provuar kurrë më parë këtë lloj sporti. Shaq shfrytëzoi trupin e tij të madh, duke dalë nga kapjet e Rodosit me fuqinë e tij të pamatë. Padyshim, si pjesë e historisë, Shaq është futur në ambulancë në fund të ndeshjes… por kur reporteri Tony Schiavone hapi derën nuk mundi ta gjente aty. E gjithë kjo sugjeron një vazhdim të historisë dhe një përfshirje të re të O’Neal në Aew. Ndërkohë, i pari shkoi shumë mirë, për një djaloshin trupmadh që gjithmonë ka treguar pasionin e tij për wrestling.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu