• |
ide | kryesore

Adele ndahet zyrtarisht nga ish-bashkëshorti

Arkiva

Adele dhe Simon Konecki thuhet se kanë përfunduar divorcin e tyre gati dy vjet pas ndarjes së tyre.


Interpretuesja e hitit “Someone Like You”, 32 vjeçe dhe 46 vjeçari Simon, thuhet se tani janë ‘zyrtarisht të divorcuar’ pasi një gjykatës nënshkroi marrëveshjen të enjten, sipas US Weekly. Ky lajm vjen pas raportimeve që Adele u detyrua të përdorë ndërmjetësues për të ndarë pasurinë e saj prej 140 milionë funtesh (167 milionë euro) gjatë procedurave. Tabloidi amerikan pretendon se këngëtarja dhe shefi i organizatave paraqitën një ‘paketë gjykimi’ muajin e kaluar në të cilin ish çifti ‘vendosi të përcaktojë të drejtat e pronës së komunitetit dhe borxhet përmes ndërmjetësimit’. Adele dhe Simon thuhet se kanë ‘përfaqësuar veten’ në këtë çështje. Ish çifti njoftuan ndarjen e tyre në vitin 2019, me Adelen që paraqiti dokumentet e gjykatës pesë muaj më vonë.


Në prill të vitit 2020, kërkesa e Adele për të mbajtur private detajet e divorcit të saj u miratua nga një gjykatë në Los Angeles.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu