• |
ide | kryesore

Del tjetër VIDEO nga spitalet covid: Kam tërë ditën me një gotë qumësht

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Emisioni “Stop” publikuar një video ku tregohet se si trajtohet një pacient në një nga spitalet Covid. Duke komunikuar me familjarët, ai thotë, se nuk i kanë dhënë për të ngrënë. Sipas denoncuesit, i cili komunikon me mbesën, stafi e ka ushqyer me një panine gjithë ditën edhe pse duhet të përballojë sëmundjen dhe ilaçet e rënda.


Pacienti: Më japin pak qumësht edhe..


Familjarja: Kaq tërë ditën vetëm një panine dhe një gotë qumësht?

Pacienti: Për ca ilaçe moj, nuk ka doktora, nuk ka doktora, nuk vijnë, nuk ka. Vetëm vijnë këtu nga këto çupa, çuna, të pyet dhe njëherë qysh je dhe ikën nuk duken më. Mua më bie ndonjë pikë ujë të njom buzët, nuk ka. I thashë më çoni tek ai spitali në Sanatorium është më mirë aty, “ik” më tha mua, iki i thashë po me ça, qysh do iki, do më çosh ti atje me ambulancë?

Familjarja: O daja, i thuaj mua po më mbani për të vdekur këtu? Më bëni ilaçe, më bëni kura, ose më hiqni më çoni në shtëpi i thuaj, nuk dua unë të rri më këtu!

Pacienti: I thashë moj, i thashë edhe atë.

Familjarja: Mirë o daja, mos u mërzit, mos u lodh, se do të marr prapë pastaj!

Pacienti: Hajde natën!

10 Comments

 1. Nuk me vjen keq fare, me shume probabilitet me shume se gjysma e ketyre qe po vuajne e po vdesin neper keto vende qe vetem Spitale nuk mund te quhen, vete e kane votuar kete qeveri. Tani te pagojne cmimin per fajin qe kane bere. Popull shkerdhat.

  1. Eshte kafsherore kjo qe thua , mos e prish kurre gojen dhe zemren kur nehet fjale per nje jete njeriu . Kerkoi falje Zotit dhe ik bej sevap se e ke fut shpirtin ne gjynof .

   1. Jo mer shok nuk e kam fut shpirtin ne gjynof une, ky eshte realiteti i hidhur. Ne gjynof e kane fut shpirtin kto shkerdhatat qe votojne me sy mbyllur, her per interesa te ngushta personale e here per inate. Ne gjynof e kane fut shpirtin edhe ato qe i japin leke mjekeve, se nuk i rruhet fare qe ne kete menyre i pamundesojne kujdesin shendetesor dikujt qe nuk ka para te paguaje, shohin vetem interesin e tyre personal pa te tjeret ne p.s. shkofshin.
    Shqiptaret jane njerez te ligj, kuptohet qe nuk futen te gjithe me nje thes ka plot njerez te mire, por pjesa me e madhe nuk kane per te bo ndonjehere hajer.

 2. AS une mund ta quaj popull shkerdhate qe nuk cohet e ti qi robt me te bukurit aty qe te zene mend ata qe do vine me pas. O Njerez mos i coni te afermit ne spitale se po i merrni ne qafe

 3. Tashme nuk eshte me sekret qe sp Covid nuk kane as mjete as personel. Edhe ata qe jane pothuaj nuk jane trajnuar fare. Kjo ishte mjekesia falas e mbytur nga paaftesia dhe korrupsioni. Jepjani prape tepsine ketij se po kete byrek do hani

 4. Kurvi i vdiq njerezit neper spitalet halera qe ka ,ku po i rruhet per popullin ai ka hallin si te shtoj pasurine ,tan na propozon per deputete plakat qe s’jetojne dote pa papers.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu