• |
ide | kryesore

Eurodeputeti i PE kërkon korrigjimin e deklaratës për Shqipërinë: Kushtëzimi është jetik

-Instant, Lajme, Të fundit

Eurodeputeti dhe Raporteri për Shqipërinë në PE, David Lega ka shkruan në “Twitter” se duhet korrigjuar deklarata e Parlamentit Europian për Shqipërinë. deklarata e Parlamentit Europian.


Ai thekson se fillimi i negociatave është i lidhur me përmbushjen e plotë të kushteve të përcaktuara nga Këshilli i Europës.


“Në njoftimin për shtyp të PE në raportin e PE #Shqipëri thuhet se ne mbështesim thirrjen e KPGJ-së së parë dhe fillimin e negociatave të pranimit pa vonesa të mëtejshme. POR harron të përmend “… duke ndjekur përmbushjen e plotë të kushteve të përcaktuara nga Këshilli i Europës. Ky është një gabim faktik, shumë i rëndësishëm pasi kushtëzimi është jetik në këtë kontekst. Deklarata për shtyp do të azhornohet, me kërkesën time”, shkruan Lega.

 


7 Comments

 1. 700 eurodeputet te cdo lloj partie te shteteve europiane. Te majt te djatht, ekstremi i majt ekstremi i djatht.
  Dhe nga 700 nuk do dal nje idiot qe do thot ata 699 harruan. Kurse ky ishte zgjuar dhe e kapi.
  Boll me keto lajme idiote.

 2. Nje cope derri e nxirrni ketu gjasme per ti futur nje thike qeverise, nderhoge thiken ja fusni Shqipes.. legena

 3. Duhet t’a harrojme hapjen e bisedimeve me BE-ne per sa kohe kena kryemashtruesin Edvin ShkerdhRama,kryeminister.
  Kjo shihet qarte.Nuk pranon Europa ish komunistet dhe trashegimtare te diktatures.Edvin ShkerdhRama ishte anti NATO.Ai beri edhe protesta me prononcime kunder antaresimit.
  Nuk mund te hapen bisedime kur ish ministri i brendshem,i fundit i diktatures,qe me 2 April 1991,udhehoqi policine e cila vrau 4 protestues PAQESOR,n’ Shkoder,vazhdon me kene kryetari i PARLAMENTIT Shqiptar.
  Kur ne qeveri dhe administrate ka,sot e ksaj dite, ish sherbetore te ministrise famekeqe te brendshme dhe te sigurimit te shtetit te ish diktatures.
  Pervec degradimit dhe pislleqeve te ketyre 8 viteve te fundit.
  EDVIN SHKERDHRAMA ZHDUKU!!!

 4. Kush e di sa ka paguar qeveria për t’a bërë ashtu deklaratën….!?!?
  Një pako të madhe kishte me vete Taulanti Palla

 5. Rezoluta /Deklarata ishte e paplote dhe me taulant neper shale. U plotesua me kushtet qe duhen permbushur per celjen e negociatave. Isabela duhet te jete ndjere keq besoj …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.