• |
ide | kryesore

Greqi/ 2 215 raste të reja me COVID-19 dhe 32 viktima në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY konfirmoi sot  se rastet e reja  laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2 215, nga të cilat 15 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.


Numri i përgjithshëm i rasteve është 201 677.  Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 71 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2 885 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.


Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 32, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6 664 vdekje.

Numri i pacientëve të trajtuar në  intubim është 451. Që nga fillimi i pandemisë, 1 398 pacientë janë larguar  nga institucionet shëndetësore.

 

 

Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 402, ndërkohë që pranimi mesatar shtatë ditësh është 335 pacientë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu