• |
ide | kryesore

Ish-diplomati gjerman i kthehet fort Grenellit: Koha jote mbaroi, mjaft u more me Kosovën!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger ka reaguar për deklaratat e ish-emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili ditët e fundit po sulmon fituesin e zgjedhjeve, kreun e Vetëvendosje, Albin Kurti.


Grenell shkroi në Twitter se “komuniteti ndërkombëtar nuk ka investuar aq shumë në shtetin e Kosovës që Albin Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë”.


Mes komenteve të shumta bie në sy ajo e Ischinger që i kujton Grenellit se mandati i tij ka skaduar dhe e këshillon që t’ia lërë Kosovën, njerëzve të saj.

“Ric, sinqerisht: Mjaft u përpoqe të ndërhysh. Mjaft dëm është bërë. Mandati juaj ka skaduar. Lërjani Kosovën njerëzve të Kosovës”, – ka shkruar Ischinger. ©LAPSI.al

13 Comments

  1. O torre, o mashkull kurve, mos u merr me Kosoven! Si nuk rrine rehat keta b*thq*ret, krijesat me te demshme mbi faqe te dheut, qelbesirat e honeve te Ferrit!
   Keta funderina jane kanceri i shoqerise, jane nje nga shkaqet e fundit te njerezimit, jane pasues te hapur te djallit te ndyre, krijesa jashteqitje me te ulta se kafshet!

  2. Ore ti komentuesi i pare po paske qene loqe fare o derezi!? Po shko meru me nje pune,…….apo ja fus kot une…….!
   Ti duhet te jeshe o Andi bushati o zagari i tij.

   1. Kurse ti thjesht nje bastard pa emer dhe i pavlere!
    Shih se Moz Cigarja po kontrollon kalamajte e shumte se po ben gati testamentin……

 1. Sa ishte Grenell ne pushtet nuk u ndjeve o ish ambasador apo te gjithe beheni trima pas lufte. Mos komentoni me tifozllik o milet pasi Grenell ka drejtuar departmanetin e Inteligjences kombetare amerikane dhe di shume me teper se ju

  1. E drejte kjo qe thua ti, por mos harro qe Grenell ne rastin me te mire mbron interesat e SHBA, dhe jo gjithmone ato perputhen me interesat e Kosoves.

 2. Sa byth qir ka USA Kosova esht dhe do jet ajo qe ka vendosur e bekuara USA.pasi esht derdhur shum gjak per ket Kosove.

 3. Nga qeveria e Trumpit asnje nuk ka kontribut per clirimin e saj perkundrazi
  Sa per Grenell mbetet nga me diplomatet me te dobet amerikane

 4. Sulmohet Kurti nga Grenell sepse partia e tij eshte e majte dhe ka mbeshtetje nga Sorros.Si Kurti dhe Lali Sdromsi e njejta histori erdhen nga jashte krijuan shoqata te cilat me vone u shenderruan ne parti.Kjo eshte e verteta.Ish diplomati gjerman te shikoj Gjermanine e cila po pushtohet nga myslymanizmi.Nje gjerman nuk u lejua nga policia te valvisi flamurin kombetar ne nje feste zyrtare me preteksin se pakicat kombetare mund te ndjehen te fyer.Ja ne cfare niveli ka vajtur Gjermania.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu