• |
ide | kryesore

Manastirliu: 400 infermierë po trajnohen për të kryer vaksinimin masiv

-Instant, Lajme, Të fundit

400 infermierë janë duke u trajnuar për vaksinimin në stadiumin “Arena Kombëtare”, mes të cilëve edhe infermierë të Forcave të Armatosura.


Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu po trajnohen që të nisë fushata masive e vaksinimit. Kjo fushatë sipas saj do të shtrihet si rrjet kapilar në të gjithë Shqipërinë.


“400 infermierë do të jenë pjesë e kësaj fushate masive vaksinimi që duam të nisim. Një pjesë janë në pritje. Do të keni avantazh më shumë se do të përgatiteni për të qenë nesër vaksinatorët e rinj në qendrat tona. Vaksimimi masiv do të jetë i shtrirë si rrjet kapilar kudo në Shqipëri. Dua të falenderoj ministrin e Mbrojtjes për përfshirjen e infermierëve të forcave të armatosura”, tha Manastirliu.

2 Comments

    1. O Muti Kristaqit nuk ke mesuar drejtshkrimin qe perfudon ne klasen e kater fillore dhe guxon te shkrash komente plitike.
      Diagnoza lexueshem : Oligofren

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu