• |
ide | kryesore

Basha: Shqipëria e para në botë për koncesione, bombë me sahat për vendin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në “Instagram” shkruan se Rama ka dështuar më shumë se 100 herë në tetë vjet qeverisje. Basha thekson se PPP-të janë një bombë me sahat për vendin, duke shtuar se koncesionet nuk raportohen si borxh, por se kanë kosto pa kontroll.


“Si renditet Shqipëria në përdorimin e PPP-ve, krahasuar me vendet e Europës?


Përgjigja është se vendi ynë renditet e para në Europë. Kjo sepse PPP-të janë një bombë me sahat për vendin. Nuk raportohen si borxh, kanë kosto të fryra, që rriten pa kontroll, të pabazuara në studime dhe u jepen kompanive, që janë të lidhura me qeverinë”, shkruan Basha.

4 Comments

 1. Më pas doli dëshmia aluçinante, tipike, pa asnjë ndryshim me rastin “Babale”. Ku një person, në shëndet të mirë, i veshur civil, del para mediave të lidhura me opozitën si pacient i spitaleve Covid dhe “dëshmon” skena të frikshme horror që sipas tij ndodhin nga spitalet, ku nuk ka mjekë, por vetëm torturues të stërvitur.

  Të cilët nuk duan të shërojnë, por të vrasin pacientët. Një strategji që duket qartë që ka dalë nga kuzhinat e frikshme të dyshes Meta-Berisha, për të krijuar një debat që nuk ekziston. Një fakt që as mund të merret me mend nga logjika njerëzore; por ç’rëndësi ka. Mjafton të komentohet.O loqja e majte e salihut i ke harruar me qellim 467 koncesionet e salihut ne tre muaj e tranzicionit post zgjedhor ne 2013

 2. Ky eshte ose budall ose genjeshtar.
  Rruga e kombit u shtua me 200 milion euro nga Basha.
  Prandaj edhe u vendosen postoblloqet .
  Debil a thua se eshte Fazllici?

 3. Sa mire e njeh ekonomine boterore ky Lulushi .
  E PARA NE BOTE thote lulushi ESHTE SHQIPERIA PER CONCESIONE.
  Lum si ne qe kemi kete EKONOMIST TE NIVELIT BOTEROR .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu