• |
ide | kryesore

Adele ndahet zyrtarisht nga ish bashkëshorti

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja Adele %shtë divorcuar zyrtarisht nga ish bashkëshorti i saj Simon Konecki.

Adele u detyrua të përdorë ndërmjetësues për të ndarë pasurinë e saj prej 167 milionë euro gjatë procedurave. Ajo  paraqiti një ‘paketë gjykimi’ muajin e kaluar në të cilin ish cifti vendosi të përcaktojë të drejtat e pronës së komunitetit dhe borxhet përmes ndërmjetësimit.Dyshja i dha fund martesës në vitin 2019, dhe këngëtarja paraqiti dokumenten në gjykatë pesë muaj më vonë.Në prill të vitit 2020, kërkesa e Adele për të mbajtur private detajet e divorcit të saj u miratua nga një gjykatë në Los Angeles.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu