• |
ide | kryesore

Berisha: Mësuesit kremtojnë festën në gjendjen më të vështirë se të gjithë mesuesit e rajonit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha uron 7 marsin duke thënë se mësuesit shqiptarë sot janë më të keqpaguarit e rajonit.


Sipas Berishës, Rama griu rrogat e mësuesve njësoj si në diktaturë. Ish-kryeministri fajëson Ramën edhe për humbjet e jetëve mes radhëve të mësuesve për shkak të keqmenaxhimit të pandemisë.


“Mësuesit shqiptarë kremtojnë këtë vit festën e tyre në gjendjen më të vështirë se të gjithë mesuesit e rajonit dhe të Europës.

Nga mesuesit më mirë të paguar që ishin 8 vjet më parë janë sot mesuesit me keq të paguar të rajonit. Ata per shkak të inflacionit marrin sot 30% me pak sepse Edvin Hajduti ngriu njelloj si në diktaturë rrogat e tyre.

Për shkak të qëndrimit të Xhahilit të Surrelit shkollat e tyre u shndërruan në bomba bilogjike nga të cilat u sëmurën me qindra dhe ranë në krye të detyrës dhjetra mesuese e mësues, tre here më shumë se në çdo vend tjetër të botës.” – shkruan mes të tjerash Berisha. ©LAPSI.AL 

4 Comments

  1. Kurse ne kohen tende mesuesit hanin me luge floriri….ik mor plak matuf se ti je shkaktari i katrahules 30 vjeçare se e vetmja gje qe bere qe kthimi i shtetit ne nje piramide gjigande qe nuk ka perendi ta fusi ne binare…

  2. Ky ka vendos qe ti bej gropen partis se tij.
    Nuk e kupton qe sa her del, na kujton pse nuk duhet te vin keta ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu