• |
ide | kryesore

Ikën edhe Alfred Peza nga PS: Rama më kërkoi, por refuzova!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Alfred Peza, përmes një postimi në rrjete sociale njofton se ka zhvilluar një takim me Kryeministrin e vendit, Edi Rama, ditën e sotme, duke shkruar se ky i fundit i ka kërkuar ti bashkohet skuadrës së deputetëve të PS, për zgjedhjet e 25 prillit.


Peza ka vlerësuar dhe falenderuar kryeministrin por në përfundim ka refuzuar këtë kërkesë.


“Karrigia e deputetit nuk është per mua ne këtë faze te jetes dhe aktivitetit tim!”, shkruan Peza në postim, por duke mos qartësuar nëse propozimi i Ramës ka qenë për ta renditur në një vend “të sigurtë”, apo poshtë në listë.

Lexo edhe:  Prapaskenat/ Pse po ikin kandidatët nga lista e PS

Postimi i plotë:

Të dashur miq!

Sapo mbarova një takim me Kryeministrin Rama dhe kam dëshirë të ndaj me ju arsyen dhe përfundimin e takimit.

Kryeministri më kërkoi gatishmërinë për të qenë pjesë e skuadrës së deputetëve, për zgjedhjet e 25 prillit 2021, duke vlerësuar kontributin tim si deputet më parë dhe si person i angazhuar në debatin publik më pas.

Më erdhi mirë që në vlerësimin e tij, ai nenvizoi se ne debatin publik kam kontribuar jo si “partizan”, po si qytetar i angazhuar. Natyrisht me bindje e kahje ne mbeshtetje te punes se kesaj maxhorance, por pa e shkelur kurre etiken dhe pa i hyre kurre ne hak partizance paleve te tjera.

E falenderova Edi Ramen per kete interesim, qe e konsideroj te posacem pasi nuk eshte ne stilin e punes se tij! U ndjeva mire duke e ditur edhe qe listat jane plotesisht ne doren e drejtuesve te qarqeve, deri kur ata te vijne neser ne zyren e Rames ne PS para mbledhjes se kryesise ne mbremje.

Por refuzova:-)

Xhelozia në PS/ Adnor Shameti rebelohet për foton e Erion Veliajt me Nasip Naçon dhe Gledion Rehovicën

I thashe kryeministrit dhe po ju’a them te gjitheve se jam ndjere i privilegjuar qe kam perfaqesuar edhe me pare, vullnetin elektoral te qytetareve ne Kuvendin e Shqiperise. Por karrigia e deputetit nuk eshte per mua ne kete faze te jetes dhe aktivitetit tim!

Une do te qendroj ne krah te Edi Rames sepse besoj tek ai dhe puna e tij, pavaresisht nga pozicioni qe mund te kem ne raport me sfidat e maxhorances qe do te rikonfirmohet me siguri ne 25 prill. Ka plot te tjere PS, qe e duan me shume se une dhe e bejne po aq mire apo me mire se une punen e depuetit, keshtu qe me shume kenaqesi vendin tim ia le kujtdo prej tyre ne Kuvendin e Shqiperise.

Mbetem si gjithmone i perkushtuar per te dhene kontributin tim maksimal, per kete familje politike, ku jam ndjere mire qe diten e pare dhe do te jete kenaqesi e krenari per mua te anazhohem krah miqve deputete, qofte ne fushate dhe qofte ne cdo sfide te terrenit pas fitores!

Urime dhe suksese te gjitheve!

Se bashku per Shqiperine!

26 Comments

  1. Po puna e 1 milion €, te vjedhura dhe produkt i korrupsionit, qe si makut dhe gomar (kundrajrors, AKA hesapi), bleve bono thesari dhe e nxorre veten zbuluar, si u be puna, po puna e gruas torollakes (Mirela) ne MEFA, si do te behet?!

 1. Nuk ikin, i largon Edvin Drama, i largon pasi vetem ai nuk largohet per te treguar ne publik qe po freskon partine e hajduteve me hajdute te rinj. Keto qe largohen do te kthehen mandatin e katert per te vazhduar bla bla blane.

  Shqiperia nuk po ndryshon e s’ka per te ndryshuar kurre pamvarsisht fasades. Shqiperia nderron vetem lekuren por qelbet era … brenda.

 2. C’thote ky mo?!
  Kur u be faktor ky, apo qe kur vetedeklaroi 1 milion eu. Shko or budall paraqitu para drejtesise. C’perfaqeson ti, qe na e shet si lajmi dites mos pranimiln per deputet.

 3. Nuk ka pranuar?Pse?Është një nga mijtë që shef që mbytet anije dhe largohet?Pa tjetër,dhe tani do të hiqet i virgjër.Apo e ka emrin në renditje ku nuk fiton?Po pa tjetër e vetmja mënyrë për ti eleminuar.Të dyja versionet qëndrojnë po e vërteta është një.Ps nuk egziston më.Jo se janë tërësisht ëngjëj por këta të rilindjes me në krye Ramën janë djajë.

 4. Nje katunar me pak. Ketij kapterrit me turinjte si derr i ishte mbushur mendja qe eshte koke e madhe ne PS dhe pa te nuk bente dot por harroi qe Partia meme i ha kopilat e saj te tipit Peza

 5. Po puna e 1 milion €, te vjedhura dhe produkt i korrupsionit, qe si makut dhe gomar (kundrajrors, AKA hesapi), bleve bono thesari dhe e nxorre veten zbuluar, si u be puna?!
  Po puna e gruas torollakes (Mirela), ne MEFA, si do te behet?!

 6. Ty te ka larguar me kohe palloshi o zgjebs ,te ka larguar qe kur ka afruar Frrok Capin(Cupin),,Zylen,Hilen qe jane duke mbrojtur reklamat 3D te ripjelljes! Po te kishe ber stadiumin e Peqinit dhe binjakezimin e skuadres se Peqinit me Milanin mase edhe do te kishte afruar,po ju jeni te gjithe mashtrusa,turppppp

 7. Nese nuk denohet ky qe eshte kap gafil me duart e tija nuk ka per tu denuar njeri ne kete vend hajdutesh .
  SPAK -u duhet te shkrihet nese nuk e denon

 8. SPAKU ESHT KAP KAPS
  JO SPAK TE BEJNE KETA PO NJE MUT TE MADH EDHE LLOJ LLOJ EMRASH TI VENE KETA DUHEN PUSHKATUAR NJEHER E MIR

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu