• |
ide | kryesore

Rama: Do të jetë e afërt dita e vaksinimit masiv të popullsisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama gjatë një bashkëbisedimi me banorët e Lezhës u shpreh se së shpejti Shqipëria do të sigurojë një sasi të konsiderueshme vaksinash.


Ai theksoi se vaksinimi masiv i popullsisë në muajt e ardhshëm do të bëjë që përgjatë sezonit veror të ketë më pak infektime krahasuar me vitin që lamë pas.


“Ndihma tjetër për biznesin është vaksinimi, ka filluar, jam shumë shpresëplotë është e afërt dita ku do të kemi një sasi të konsiderueshëm vaksinash, të nisim vaksinimin masiv, me synimin që sezoni turistik të jetë i hapur dhe pa rreziqe. Vaksina është sëpatë që shkëput zinxhirin e infeksionit. Nëse bëjmë një vaksinim masiv në prill, maj dhe fillim të qershorit, do të kemi një sezon veror ndryshe nga ai i vjetshmi. Për ta këputur zinxhirin do të kalojmë në një tjetër stad, një tjetër sasi nga pikëpamja e volumit. Nga volumet e deritanishme procesi do të jetë më e ngadaltë. Shpresojmë t‘ia dalim, kjo është ëndrra që më le pa gjumë për momentin, se si të sigurojmë sasinë e vaksinave për virusin vrasës”, tha Rama.

14 Comments

 1. Duhet ete ishte bere dje jo do te… Ky problem u zgjidh nga shkencetaret qe zbuluan vaksinen/ vaksinat. Jep llogari pse nuk e ke sjelle . Mos humb kohe ne fushate elektorale me dengla.. puno seriozisht ne ate drejtim. Vaksina nuk na sherben pas vdekjes.

  1. O I PAEMER KETU LARTE PO QENKE EDHE I PAFYTYRE ORE! UNE JETOJE NE AMERIKE DHE KETU NUK KA VAKSINA PER GJITHE POPULLIN E SI TE KETE FAJIN RAMA? JENI HALET E BERISHES JU QE FLISNI NE KETE GJUHE

   1. O idiot fshatar Paskuqani, po të ishe ti në Amerikë do të kisha parë diku se edhe unë amerikan nga Bathorja jam.

 2. Kështu vazhdoi gënje gënje se diçka do ngelet bëni se lartë nam njërit po vdesin përditë dhe doni të vota me vdekjen oh sa turp

 3. Vaksinimi masiv do filloje menjehere sapo te eliminohehn pasojat e termetit. Pasojat e termetit do te ishin eliminuar qe ne dhjetor te vitit 2020, sipas planit dhe fjaleve te kryeministrit, por ky premtim u realizua ne masen 10%. Arsyeja, sepse do perfitohet sa me shume nga pasojat qe la termeti i 26 nentorit. A ka njeri qe e beson kete person kur trenin e Katarit na e shet per tren te Kasharit?

 4. 25 prill,bilet pa kthim te shpetosh 60miliardet e eurove qe i ke vjedh ketyre te verferve.sa per vaksinat bej ate te terbimit periodik.

 5. Si nuk tha njehere te vetme prej 8 vjetesh qe ja e bera dicka, por do te, per kohen e ardhme sepse

  ska bere asgje pervec se ka vjedhur e shperdoruar pasurine e popullit.

 6. I shpifur,mashtrues , bastard , i pa karakter , po prano nje here qe nuk ja arrita te beje diçka do te ishte me njerezore.
  Por veç genjen 🤮🤮🤮🤮🤮

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu