• |
ide | kryesore

Del lista e plotë e PD/ Të gjithë kandidatët për çdo qark në zgjedhjet e 25 prillit (EMRAT)

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Partia Demokratike ka zyrtarizuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit.


Lista e  Tiranes do të kryesohet nga Lulzim Basha, ndërkohë që vijon me të dytën në listë, Jorida Tabakun ndërsa i pesti në listë është rezervuar për ish-kryeministrin Sali Berisha.


Ora 00:00 është afati i fundit për dorëzimin e këtyre listave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, tanimë kjo parti i ka përpiluar ato dhe pritet t’i dorëzojë zyrtarisht. Emrat e disa prej kandidatëve në qarqet e vendit:

Tirana

1. Lulzim Basha
2. Jorida Tabaku
3. Alfred Rushaj
4. Albana Vokshi
5. Sali Berisha
6. Agron Shehaj
7. Fatmir Mediu
8. Grida Duma
9. Shpetim Idrizi
10. Belind Kellici
11. Vangjel Dule
12. Mesila Doda
13. Dashamir Shehi
14. Flamur Noka
15. Orjola Pampuri
16. Aldo Bumci
17. Ivi Kaso
18. Oriela Nebiaj
19. Gent Strazimiri
20. Mirela Tabaku
21. Clirim Gjata
22. Enkeleda Sallaku
23. Dorian Teliti
24. Ariana Çela
25. Taualnda Jupi
26. Lediana Fratari
27. Mimoza Hajdarmataj
28. Gentian Muca
29. Mirash Shkodra
30. Myqerem Deliu

Kukes

Flamur Hoxha
Isuf Çelaj
Shyrete Koka
Admir Sinamati
demish Kastrati
Vjollca Omuri

Gjirokaster

Tritan Shehu
Roland Bejko
Entela Shehaj
Kosta Barka (PBDNJ)
Myszfer Elezi
Joana Qerollari
Bajram Hysa

Diber

Xhelal Mziu
Kreshnik Collaku
Dhurata Çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

Berat

Tomorr Alizoti
Kasem Mahmutaj
Aferdita Kushi Gjini
Bukar Boxhaj
Pellumb Nako
Alketa Muakavelati
Ardit Benja
Denis Sahatci
Ermira Arizi
Muharrem Hoxhaj

Shkodër

Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Badeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hile Kola
Ermira Çobaj

Elbasan

Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnir Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku
Qani Xhafa
Lumturi Hasa
Durim Cekrezi
Ibrahim Sako
Gladiola Çala
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Leonard Karaj
Megi Balliu
Skender Hasa

Fier

Enkelejd Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nusret Avdulla (PDIU)
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Eduart Sharka PAA
Shpertm Axhani PLL
Ndricim Bali
Alketa Lugaj
Dilvaer kamberi
Edmond Cepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Eriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Peleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

Korce

Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Dongu
Landi Gusho
Kico Tane

Vlore

Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj (pdiu)
Nada Daullja
Jolio Dine
Julian Zoto
Nada Mecorapaj
Lasko Milto Nasti (PBDNJ
Atird Hoxhaj
Alta Hazizi
Loremc Dane
Edmond Fetah
Maniola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

Lezhe
Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Xholvalin Laska
Salvador Kacaj

Durrës

Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferri
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Blerina Reçi
Sean Pema
Erzen Laçi
Eriselda Kalia
Aulon Kalaja
Artjon Bramaj
Arjeta Keçi
Armand Brahimaj
Irma Jorgoni
Edlira Devolli

13 Comments

  1. Ky eshte nje turpe komtare per Pd Pas 8 viteve ne opozite na sjedh prap te njetit njerze te Sali Berishes dhe ilir Metes 2009-2013 Kjo na tregone se Ku Ka perfundue Pd . Edi Rama na pelqen a po Jo pase 8 viteve ne pushtet e rinovone komplet partine… Kjo eshte e pa kuptushme nga ana one se si PD po drejtohet nga Saliu dhe Basha

 1. Keto jan listat e lapsit jo te pd.
  Se eshte ora 1 dhe akoma nuk e di askush listen zyrtare.
  Keta e kan ndar mendjen qe o ja ulin piket vetes o ja bejn bam. C eshte ky lloj organizimi? Prap si ne 2017 listen e di vetem kryetari.
  V. L

 2. Ne listen e Fierit shohe te jete kandidate edhe Jakup Beqiri ish kryetar i komunes Kolonje Lushnje. Turp per PD-en ! Ky njeri ka akuzuar me fondet piblike publike kur ishte kryetar.Ky njeri kur erdhen kosovaret ne kete komune pervetesoj fundin e pages qe qeveria e atehereshme kishte akorduar per ta. Kurse nje kampion me ushqime po per kosovaret I shperndar neper dyqane dhe I shiti per heap te vet. Me keta njerez Pd nuk vjen as per 20 vjet ne pushtet

 3. RRETHE: -Has, Kukës, Tropojë, Pukë, Mirditë, Shkodër, Dibër, Kurbin, Lezhë, Malësi e Madhe, Burrel.

  Të gjithë rezervistët që paraqiten në repartet ushtarake të rrethit tuaj të vishen e kompletohen me armatimin e nevojshëm dhe të nisen urgjent në Akademinë e Forcave Tokësore në Tiranë (ish-Shkolla e Bashkuar).

  Lajmëroni dhe Shtabin e Përgjithshëm.

  09.03.1997

  KOMANDANTI I OPERACIONIT

  Gjeneral Gazidede (Vula, firma)

 4. Ndeshja eshte e shitur ne tavoline – Barazim. Do formojne koalicion te dyja partite dhe do te qeverise Edi Rama. Populli ta maje me shkume dhe ta zbuse mire, akoma nuk ka ardhe koha me e rrujte…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu