• |
ide | kryesore

Gazetarja kritike me Ramën, Ambrozia Meta, tallet keq me listat e Bashës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetarja e Syri.TV, Ambrozia Meta e cila me pyetjet e saj ka kapush shpesh mat kryeministrin Rama, nuk ka kursyer sarkazmën as me liderin e opozitës, Basha. Nisur nga fakti se kreu demokrat është mbyllur në zyrë ku po mban të fshehta listat që do të dorozojë sonte para mesnatës, duke lënë mjaft pretendentë në ankth, gazetarja është tallur me premtimet e bëra nga basha si dhe me gjendjen emocionale që ka shkaktuar kjo tek pretendentët për deputetë: “10 ambulanca të pajisuara me bombula oksigjeni dhe mjeku Pëllumb Pipero janë vendosur në gadishmëri, pranë Partisë Demokratike, për t’u dhënë ndihmën e parë atyre që Basha u ka premtuar se do jenë në lista” ka shkruar ajo ne Facebook.


©Lapsi.al


22 Comments

 1. Jam shum kurjoz te shoh listat e PDs. Basha para 2 muajsh premtoi se do jene prioritet TE RINJTE, GRATE , DHE TE PERNDJEKURIT. Te shohim sa do ta mbaje fjalen Basha.

 2. He se Harrova .. gojet e liga thone se Rama ka zevendesuar gati 37% te fytyrave te vjetra te PS me fytyra te reja .
  Krahasimi qendrimeve ndaj listave te kandidateve do te na japin nje sinjal te pare se kush i ka shancet ne krahun e vet.

  1. do me thene ti kujton akoma se po te ndryshoje kandidatet Rama do qeveris ndryshe? Nese e beson qeke trap, ndryshe je nga ata te Bodrumeve te Rames

  1. Nese do marret si kriter ZULLUMET , te keshilloj ta zgjerosh pak ate hapsiren kohore , nga 8 vite ta besh 30 vite.. qe te shohesh me qarte se kush do konkurroje per tu zgjedhur deputet.

   1. Po sikur ta zgjerojmë akoma më shumë ?
    47 vite PKSH e mandej PPSH, plus 8 vite bija e saj PSSH, plus 4 vite PSSH e plus katër vitet e fundit PPP (partneriteti-publik-privat) një variant i ri sistemi monist komunist me model kapitalist mafioz, sa do të dilte hesapi i zullumeve të deputetëve kuqalashë ?
    63 vite kuqalashët nga Dulla i vjetër deri tek Dulla dymetrosh.
    Ndërsa partia demokratike ka qeverisur 5 vite ( nga 1992-1997) dhe 8 vite (nga 2005-2013), pra vetëm 13 vite

     1. Mua me duket se ca femra I ka zgjedhur per te pastruar koka peshku bashke me baxhellen spiropali kane merre edhe nje pensioniste 86 vjecare dhe nuk e di a ka shqiptar te ndershem qe mund te votoje kte lloje hajduterie

  2. Do japin o do japin por kujt tja japin? Atyre per tu zevendesuar nga zullume te sigurta?
   A e kuptoni se ky vend nuk behet po nuk u beme bashke kunder ketyre lidereve te partive?
   Nejse mos harroni 25 prillin , bythe per te tereeeeeeerrrrrrrrreeeeee

    1. Une seres roz ja kam shkerdhy te 14 -tat . Po keta qe drejtojne e qe alternohen mes vedi çdo 8 vjet jane te asaj sere te gjithe

 3. Basha pasi te humb te rrije perser ine PD.
  Shqiperia e meriton nje opozite shtremse, nje pozite qe ja shtyp koken dhe nje armate idiotesh qe ankohen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu