• |
ide | kryesore

GJKKO jep vendimin, dënohet me burg gjyqtari Luan Daci

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka dënuar me burg anëtarin e pezulluar të KPA, Luan Daci.


GJKKO ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, që e dënoi Dacin me gjashtë muaj burg.


Por, siç raporton News24 ky dënim i është konvertuar Luan Dacit në 12 muaj shërbim prove. Nga ana e tij, gjyqtari Luan Daci ka thënë se “nuk do të largohem nga KPA”.

Kujtojmë se anëtari i KPA, i pezulluar tashmë nga detyra, akuzohet për falsifikim dokumentesh.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu