• |
ide | kryesore

Këshilli i Kombëtar i PD-së miraton listën e 140 kandidatëve për deputetë, pritet depozitimi në KQZ

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratuar listën e 140 kandidatëve për deputetë.


Tanimë, PD pritet të depozitojë listat zyrtarisht në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve në zbatim të afateve të vendosura.


Kreu i Partisë, Lulzim Basha kryeson listën në Tiranë, Flamur Hoxha në Kukës, Xhelal Mziu në Dibër, Tritan Shehu në Gjirokastër, Tomorr Alizoti në Berat, Edmond Spaho në Korçë, Helidon Bushati në Shkodër, Gazment Bardhi në Elbasan, Enkelejd Alibeaj në Fier, Bujar Leska në Vlorë, Mark Marku në Lezhë dhe Edi Paloka në Durrës.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu