• |
ide | kryesore

PSD dorëzon listën në KQZ, Tom Doshi i pari në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tom Doshi është kandidati i parë i PSD në Tiranë. Vetëm pak para afatit të fundit, edhe PSD si partitë e tjera ka dorëzuar listën dhe Doshi rezulton i pari në Tiranë.


Ditë më parë ambasadorja amerikane, Yuri Kim dërgoi një paralajmërim të fortë se shqiptarët meritojnë kandidatë shumë më të mirë se Doshi i cili është shpallur non-grata.


Lexo më tej: Yuri Kim zbulon bisedën me Ramën për Tom Doshin: Më tha që s’do ketë asnjë rol në qeveri 

Flet Tom Doshi: Kryetari i zgjedhur i PSD-së jam unë, në zgjedhjet e 25 prillit kandidoj në 4 qarqe 

15 Comments

  1. O emu po them me pelqen se eshte shqiptari i vetem qe ka dale kunder ambasades amerikane, dmth i rane puplat ambasades se presionit se nuk ja hengri njeri! Nuk jam me seline rob as blu dhe as ate te verdhe a jeshile, jam qytetar i lire per qejf te ketij timit!

    1. Ti ke 100% te trejte ne ate qe thua, mos harxho koh kot ti sqarosh gjerat injoranteve te Shqiperise, te cilet nqs thua ticka qe nuk perkon me krahun e tyre politik direkt te thone ha sufllaqe te ps apo byrek te pd.

  2. Nuk kam ndermend te marr ne mbrotje as Tomen apo ndonje tjeter por Ambasada amerikane nuk ka tager te diktoje se kush duhet te kandidoje per deputet apo jo pamvaresisht se kush jane ata.Eshte kollaj ti thuash tjetrit bej si them une dhe jo si bej une,

    1. Perderisa nuk e ben askush, qe nje oligark qe po bllokon analizat laboratorike dhe tenderat e barnave per spitalet ne te gjithe vendin, te permendet oligark me pune te pista, dhe te hiqet nga listat, “sakrificen e tagrit” beri Ambasada.

  3. E mori pergjihjen koreania
    Pak rendesi ka sa klas schkoll ka mos e nderiten te tjeret qe kan shkoll , dele te kryetarit jan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu