• |
ide | kryesore

Rama fillon fushatën si humorist, karikaturat e kundërshtarëve

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Me sa duket ëndrra e Edi Ramës është që në këto zgjedhje ta përcjellin duke qeshur. Në studion virtuale të ngritur posaçërisht për të lexuar fjalimet e fushatës që ai i shkruan me drorën e tij më parë, në vend që tu prezantonte zgjedhësve programin e PS-së, ai ka luajtur një one man shoë humoristik. Ai ka përmendur një për një emrat e listës së kandidatëve të opozitës, me epitete tallëse, fyese dhe denigruese. Çmimin e sarkazmës së kryeministrit e kanë pahuar si gjithmonë më shumë targetet e tij të zakonshme, Dash Shehi, Agron Duka e Nard Ndoka. 


Për Agron Dukën


“Duka, që do të mbahet mend si i vetmi kryetar partie pas 1912, që nuk e nxori asnjë ditë nga garazhi partinë e tij Agrare, që ja justifikon emrin vetëm me faktin që ai vetë jeton me taxhinë e SHQUP, në pritje që Luli ta ribëjë pakëz ministër Bujqësie, meqë Agroni si gjeli i Agrares, përfaqëson aq shumë gjela e pula”.

Për Fatmir Mediun

“Mediu, që vulën e PR të Sabri Godos, e mban në xhep si çertifikatë besnikërie ndaj pronarëve, por në fakt të vetmen certifikatë prone që ka arritur të sigurojë për ta është hipoteka e vendit të tij si deputet i përjetshëm në pronën SHQUP”.

Për Dashamir Shehin

“Dash Shehi, që ka 100 vjet që i jep të djathtës frymën liberale të rakisë, që flet më lirshëm se vetë autori, i cili arsyen më të fortë për të vazhduar të jetë deputet ka kafenenë e Parlamentit, ku ka kaluar më shumë kohë se të gjitha banakieret e marra së bashku dhe ka zbrazur më shumë uiski se gjithë zona e Partizanit të panjohur, që nga koha e rënies së komunizmit”.

Për Dulen dhe Idrizin

“Vangjel Dule, i të drejtave dhe lirive të njeriut, që në televizor është balli i lartë i minoritetit grek, ndërsa në KÇK është fundshpina e ulët e sekserit të Çamërisë, Tym Idrizi i doganave, që televizionin e ka për luftë gjakatare me grekun, ndërsa deputetllëkun për të shitur vende pëllumbash në zyrat e shtetit”.

Për Nard Ndokën

“Nard Ndoka, i vetmi profil filozofik në atë grumbullim, që as humoristi me humorin më të zi nuk do ja servirte një populli, duke i shpikur kaq shumë në numër”.

Për Ferdinad Xhaferrin

“Në atë koalicion është dhe një Xhaferr nga Durrësi, që tha se po më votuat, do ju ndryshoj cilësinë e diellit”.

Disa nga të përmendurit që u kundërpërgjigjën bënë gabimin se ia kthyen Ramës me tone serioze duke e akuzuar si hajdut dhe për lidhjet me kriminelët. Pra ata as nuk i thanë publikut ndonjë gjë që nuk e dinte dhe as arritën ti bëjnë spektatorët për të qeshur.

©Lapsi.al

30 Comments

   1. E vërteta është e thjeshtë: Çfarë ka bërë edvini në 8 vjet pushtet, këtë të thotë se gallatat ti bëjë kur të jetë në burg se do ketë edhe kohë.

 1. 1 gje esht e garantuar keta kan ca vota po dhe jan 1000 her me te mire se ruçi e disa pallosh e palloshe qe din vetem te ngren dore per votim Dhe pa e ditur per çfar votoin

 2. Nga te githe Rama kurseu Mediun, si permendi as Gerdecin, Milanon etj… Idrizit sa i ceku pak doganen, sepse keta jane te ngjashmit e tij. Dashi i djeg me shume sepse eshte me i ndershmi dhe me nje simpati te admirueshme qytetare. Sipas Ramazonit rakia qe pi Dashi eshte me e keqe se droga qe behet dru Rama , pijetari eshte me i keq se drogaxhiu, i ndershmi me i keq se hajduti. Ka ngelur vetem qe shqiptaret ta ndershkojne keq me 25 prill kete klloun te dale boje dhe qe ste ben me as per te qeshur.

 3. Pse habiteni? Kur ka ofruar ndonjehere Rama ide, oferte ose vizion? Batuta dhe sharje ka ne te gjithe jeten e tij.
  Kemi per kryeminister nje halabak (edhe shkollen e mesme e ka marre me mik), i cili ka intelektin dhe shprehite e nje ordineri rrugesh qe merr neper goje dhe ben me llafe gjithe dynjane …

 4. Te jesh apo te mos jesh ka thene Shekspiri . Ndersa une them : te qash apo te qeshesh , ta mbash apo ta shqyesh ? Na ngopet me show , na mufatet nga trute me dogma dhe propagande , na trulloset me 3D-ra , i shqyem syte duke pare te njejtin film dhe perseri luga ngeli bosh dhe xhepat pa astar . Mjere Shqiptaret , mjere Shqiperia .

 5. Ok, nje sygjerim per te shtyre pas 25 prillin. Hap nje llogari ne reddit dhe rri gjithe diten ne r/RoastMe, nje faqe ku njerez te thjeshte publikojne foto dhe i japin licencen te tjereve per t’i share ne menyre krijuese dhe komike.
  Me ne fund do te isha krenar qe te kam pasur kryeminister nese insult komedia jote e lodhur do merrte qofte dhe nje upvote qe nuk eshte e Elises, Endrit apo e dhene nga profile fallco. Po ta them meqe eshte ndoshta i vetmi vend ku kjo lloj komedie qe ben ti vleresohet ne menyre rigoroze dhe objektive.

 6. Sa i besohet nji karaxhozi,palaco cirku,aq i besohet mashtruesit Edvin ShkerdhRama!
  Hipokrit i regjur,i pa fytyre,rracist-arrogant,IMORAL i paskrupullt,dhafollog llapazan,hajdut gjarperues….vemje 2 metroshe njiqelizore…..
  DHE NE PRESIM ME U HAP BISEDIMET!!!???
  Edhe 10 vite drite larg BE-se,po mori mandatin e trete,ky MONSTER.

 7. Pse kerceni si jevgu ne dasem pa pire raki? Rama eshte i mire apo seshte ketyre mire ja u bene se te tille jane, edhe per nje vend ne parlament fle greku me camin, apo etj haku i vine Rama ketyre edhe eshte me se e drejte, Lulin me duket se Rama e ka si dashnore, se i thote qe eshte djali mire, ose me mire kurve e bute

  1. Po ti pse nuk e merr si negative ate qe beri pallosh Rama? Punoi aq keq dhe u be aq i urryer saqe bashkoi Greket me Çamet , republikanet me monarkistet , te majten me te djathten? Apo edhe ti si Ramado te besh diversion alla rilindase ? Ne keto tete vjet rilindja nuk ka bere gje tjeter veçse te fusi dasite , te vjedh dhe te propagandoje mjerimin?

 8. Kur njeriu s’ka asnje ide dhe sidomos profesion per te bere, KLLOUNI apo GAZTORI eshte i duhuri per t’u bere!

  1. Me pak fjale idiotit nu I pelqejn shqiptaret dhe as shqiperia punon shume per te futur ne sherr shqiptaret investimet 8 vjecare idergon vetem per nje bulebard ne vlore gjith qeveria me origjin coben bashk me te se edhe ai vet eshte arumun vllah asnje minister nga veriu asnje diplomat nga veriu eshte mik she vlla me vucicin ka parish marrdhenjet me kosoves trophy muhabeti eshte kinder shqiptarise

 9. Pse e quani humor ju te karandashit,a nuk jane te verteta ato qe thote Rama per keto palo parti?eshte turp dhe ofendim per popullin rikthimi ne pushtet i ketyre deshtakve qe kane 30 vjet qe e vjelin popullin duke u ngjitur si muti mbas kepuces mbas pushtetit…

 10. Per kte komentuesin agron .rama nuk e ka dashnore lulin se rama qihet ne byth pranaj sipas vete ati ja paska qi bab kristaqi nusen

 11. DIJENI VOGELINE, RININE E BURRERINE KETIJ ROB SHKERDHYERI, PASTAJ MERIANI SI TE VERTETA ATO QE THOTE SOT, E I HARRON PER MOT.SKICOFRENIT VETEM PUSHTETI I BEN MIRE, POPULLI NE RREPIRE. KETE BEN MESE MIRI KY ABSTRAKT KM QE KEMI.FATKEQESI KOMBETARE. CDUHET BERE LE TI LEME FATKEQEVE E VUAJTESVE NGA QELBESIRAT E KOMBIT.

 12. RAMA SA VITE KA NE PUSHTET, SA KA VJEDHUR, SIPAS OSBESE, SA KA FITUAR ME DROGEN, SA KA VJEDHUR ME KONCESIONET E RRUGEVE,SA KA DENUAR PER HIC GJE, SA TE MIRA I KA BERE VENDIT NE ZBYTHJE TOTALE NGA DEMOKRACIA,,,,,DHE KA KUQALE, HOORRA QE E DUAN HORRIN….DUART NE KOKE SE ME CNJEREZ KEMI RROTULL.JEMI POPULL, E POPULLI DUHET TE JETE OPOZITAR ME QEVERITE, E AQE ME KEQ ME KETE QEVERI TE MI

  1. O Stalin te qivja udhet
   mo shkruaj nga 4-5 komente, apo do edhe sufllaqe edhe byrek?
   Mo shaj se ta martoj familjen pastaj.

 13. Ky Palikari program nuk ka tall bythen dhe fiton zgjedhjet,a nuk beri keshtu ne 2017 dhe mori timonin, tani bene humor anglez ,nuk ka program, tall bythen dua mandatin e trete thote per Shqiperin 2030,kjo eshte si me ti thene popullit a ta fus pak koken dhe pastaj dihet muhabeti shpatulla nuk ka ,frika eshte se po u mesove do ta keni ne kurriz 50 vjet si idhullin w tij shokun enver.zgjohu o popull ai qe nuk beri gje per 8 vjete mos prit asgje te re ,ndryshe do ju mbetet koka brenda dhe …

 14. RRETHE: -Has, Kukës, Tropojë, Pukë, Mirditë, Shkodër, Dibër, Kurbin, Lezhë, Malësi e Madhe, Burrel.

  Të gjithë rezervistët që paraqiten në repartet ushtarake të rrethit tuaj të vishen e kompletohen me armatimin e nevojshëm dhe të nisen urgjent në Akademinë e Forcave Tokësore në Tiranë (ish-Shkolla e Bashkuar).

  Lajmëroni dhe Shtabin e Përgjithshëm.

  09.03.1997

  KOMANDANTI I OPERACIONIT

  Gjeneral Gazidede (Vula, firma)Byrektoristet e byrektores se pd elona punon per ju shpellkare qe të keni pune

 15. po pse paska kerkuar ndihmen e ketyre qyteteve veriore vetem??????? nuk rrezikohet qe te konceptohet si ndarje e shqiperise ne kete menyre??
  shiko kjo PD ja paska qene nje baxhelle parti dmth qe nuk e di si paska shpetuar per tu nxjerr si e paligjshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu