• |
ide | kryesore

Vetëvendosje marshon për 8 mars, Kurti: Beteja për barazi shoqërore nënkupton edhe atë për barazi gjinore

-Instant, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme gratë festojnë, por Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë vendosi të marshojë rrugëve të qytetit.


I pranishëm mes marshit ishte dhe Albin Kurti, partia e të cilit do të marrë së shpejti drejtimin e vendit duke krijuar qeverinë bashkë me Lëvizjen e Vjosa Osmanit.


Në një status në FB, Albin Kurti shkruan se Kosova duhet të jetë më e barabartë, dhe lufta për barazi shoqërore të nënkuptojë edhe atë për barazi gjinore.

2 Comments

  1. Ka nje kategori grash qe trysnohen realisht vetem pse jane gra dhe Albini bashke me tellallet e tjere te majte te drejtesise shoqerore nuk kane guxim te flasin: grate e lindura ne familjet fanatike myslimane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu