• |
ide | kryesore

MacKenzie Scott rimartohet pasi u nda nga Jeff Bezos

-Instant, Paparazzi, Slider

Pasi u nda nga drejtori i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, tashmë ajo ka gjetur dashurinë tjetër, shkruan CNN.


Mësuesi i ‘Seattle’, Dan Jewett bëri të ditur martesën me Scott gjatë kësaj jave, në faqen e “Giving Pledge”, e cila inkurajon personat e pasur të ndikojnë në botë. “Unë jam martuar me personin më të mirë që njoh, dhe duke iu bashkuar asaj në një angazhim për të kaluar një pasuri të madhe financiare për t’i shërbyer të tjerëve”, ka shkruar ai. Ndër të tjera ai shtoi: “Pres me padurim rritjen dhe mësimin që kam si pjesë e kësaj ndërmarrjeje me MacKenzie”.


Kurorëzimi mes palëve vjen pasi Scott dhe Bezos u ndanë pas 25 viteve martesë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu