• |
ide | kryesore

VIDEO/ “Nuk shkon mor plak” Rama ia ngeci Veliajt përgjegjësinë për Bushatin, Majkon dhe Xhafajn

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama mohoi kategorikisht që renditja që iu servir Majkos dhe Xhafajt poshtë listës apo eleminimi i Ditmir Bushatit, nuk ishte hakmarrja e ftohtë për kundërshtitë dhe përplasjet që ka pasur me ta për qeverisjen. Ai dha disa arsye të tjera për vendimet që kishte marrë, duke thënë se ishte krejt indiferent për çfarë thoshte njëri apo tjetri në media. Rama tha se emrat tradicionalë të partisë duhej të testoheshin dhe të merrnin vota sepse “partia nuk ishte stendë ku të qëndronin vazot antike”.


Por si të mos mjaftonin këto, ia kaloi përgjegjësinë për hartimin e listave drejtuesit e qarqeve, në këtë rast ErionVeliajt.


Lexo edhe:  “Gjej lopën deri të hënën”, çfarë u detyrua të gëlltisë Veliaj me urdhër të Ramës

Kreu i socialistëve citoi Erion Veliajn, që i kishte thënë se “Nuk shkon kjo mor plak” kur diskutohej për të hequr njërin apo tjetrin nga lista. Ndiqni videon më poshtë:

Në fakt, një komunikim i tillë i Veliajt me Ramën edhe mund të hahej, nëse vetë kryeministri nuk do ta kishte keqtrajtuar publikisht kryebashkiakun e Tiranës. Si për shembull, kur e ka urdhëruar të lyejë shkallët e një pallati, ose të shkojë të gjejë lopët e humbura të banorëve të ndonjë fshati, episode që tregojnë se një “veto” e tillë nga Veliaj për çështjen e listave as mund të imagjinohet.

VIDEO/ Si e “pushkatoi” Edi Rama Erion Veliajn: Duhet t’i lyesh shkallët e banesës, ti personalisht

 

9 Comments

 1. Ky nuk eshte burre por burrec…!Kurre nuk i doli perballe por fshihet pas kurvave,ne kete rast pas erion velise ?!E paska bere erion velia listen ?Po rama i tha troc erionit ne prezence te 10 personave se ke marre gruan kurve e erioni i tha ashtu eshte shef ti e njeh me mire se une ?!
  Kaq loqe i di socialistat ky monster ?!
  Fundja mire ua ben,le te hane mutin e tij tani,apo eshte nje edvini qe lahet njehere ne vit !
  Urrejeni kete palonjeri,ndeshkojeni ne menyre shembullore me 25 prill 2021 qe t’mos kemi kesisoj djalli me ne kete vend qe drejton punet e shtetit !

 2. Hahahahahahahaha lot per zotin.
  Lali Pleri i paska thene ketij “o plak nuk shkon”?????
  Zoti Rama a do ma lesh njehere Linden tja fus ne goje dhe te siguroj 10 vota, se ti je me i pa-burri qe kane pare keto troje.

  Tani e besoj 120% qe ke akuzuar babain qe te ka shkep gruan.
  O Greg Rama i Edit je po , po ky bythqiri shpik muhabete e makinacione per ti shpetuar pergjgjsise, beji shurren sa eshte gjalle se kur te vdesi ska vlere

 3. Ky qeka megjithë mend koti fare.Ça deklaroi më parë e ça thotë më vonë.Po ku ja mban Veliajt të bojë me kokën e vet po si the ti mor derdimen.Gjithmonë shkarkon përgjegjësinë nga vetja.A thu se dinë e se kuptojnë njerëzit strategjinë tënde që fajin e ka Saliu.Dhe për Veliajn fajin e ka Saliu!!!

  1. Tani zot rama nuk pranon euro qe te regjistroj ne lista perfituese per mandate pranon vetem paundin nga Anglia sic beri me krashin lavdurim qe eshte I punsuar ne londer muajn e pushimit gushtin do jet ne parlamentin shqiptar po ka rrezik te mungoj tekniku i kaloriferve ka per te qene me pushime ne majorka ne djall ti dhe PS jote……

  1. Karin ja mer ne goje ti o pidhropsh se ti rri duke i bo fresk. Me 26 do i qihet mamka Rames dhe ti do lepish karin e KM te radhes se ai lloj kurve je.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu