• |
ide | kryesore

Spiropalizohet edhe Najada Çomo/ Nis fushatën me video përkrah Skënderbeut

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Asgjë në fushatën e rilindjes nuk është e rastësishme. Ndërsa katër vite më parë në zgjedhjet e 2017, po në Tiranë, Elisa Spiropali e krahasoi shefin e saj me Skënderbeun, këtë radhë është mjekja Najada Çomo që ka xhiruar videon e parë elektorale duke pasur në sfond heroin tonë kombëtar.


Në disa kënde ku është vendosur kamera në perspektivë dallohet qartë Gjergj Kastrioti. “Një nga motivet e forta për të vazhduar punën në mënyrë korrekte ka qenë dhe suporti maksimal i kryeministrit Edi Rama në mbarëvajtjen e kësaj pandemie”, thotë ajo me Skënderbeun pas krahëve, i cili duket në më shumë se gjysmën e minutazhit të videos.


 

Por momenti kur gjithçka degjeneron në grotesk, është ai kur komandantja e betejës kundër Covid 19 identifikon gjeneralin e saj. Gjuha filmike është shumë e lexueshme. Në fund të videos, doktoresha aktore kthen shikimin lart në qiell nga monumenti i Skënderbeut.

Por në vend të tij, në pamje shfaqet Edi Rama i mbuluar me maskë që në krah të djathtë ka slloganin: “Shqipëria e ardhmja jonë”.

Natyrisht video e fushatës së doktoreshës, që mban numrin 2 në listën e Tiranës, u shfaq fillimisht në faqen e Facebookut të Skënderbeut aktual, kryeministrit që kërkon mandat të tretë.

©Lapsi.al 

38 Comments

 1. Lindita Zoto kandidatja me e plakur e Rames tha –
  Kam kritika per Spiropalin per ate…Skenderbeu qe i tha Kryetarit!
  Najada si me e zgjuar e kuptoi se nuk duhet te ndiqte shembullin e Lindites, por te Spiropales.
  “Duhet thene Derrit-Daje” tha ajo keto dite ne rrethin e vet familjar.

 2. Jane gjithmone grate qe marrin persiper ta quajne Skenderbe. Eshte fetish i Rames, i tyre, apo i perbashket ec e ndaje, por ne cdo rast ne mbreterine e tij poshterimi i grave duket norme dhe per cudi askujt nuk i ben pershtypje. Pickimi i Mirela Kumbaros, perkthyeses te ndricuar e te diplomuar ne France, ka shume deshmitare. Rrahja e Rudines gjithashtu. Eshte e pabesueshme dashuria, neshtrimi i verber dhe votimi masiv qe ky i degjeneruar ka marre dhe vazhdon te marre nga grate. Turp i madh per to. Eshte nje shenje me shume qe derisa grate te civilizohen kuotat nuk jane vetem te padrejta por dhe katastrofale, sidomos kur prodhojne shfaqje si keto. Aq sa na duhet te nxjerrim kriminelet nga parlamenti, aq na duhet te nxjerrim keto qenie te peshtira servile dhe pa dinjitet.

  1. O Ner po ta krasosh shqiperine me boten eshte shume e thjesht te koptosh arsyen se pse e duan grate Ramen. Ai eshte nje Show-men, e ka talent kete pune, nuk ke ci thua. Femrat ne pergjithsi ne Shqiperi jane idiote, i kushtojne me shume rendesi paraqitjes se jashtme sesa permbajtjes. Ti dil ne rruge dhe shikoi i ke te gjitha te lyera te pispillosura, harxhojne koh kot vetem per paraqitje, ne Europe eshte komplet ndryshe…
   Pastaj me ca kuptoj une per femrat Shqipetare nuk eshte fare problem nese percnohen e dhunohen.
   Une nuk besoj se ka per tu emancipuar ndonjehere Shqiperia, po te lexosh historine keshtu ka qene qe moti dhe keshtu do te ngeli, ne mos behet me keq.

    1. Jo mer jo jane idiote, shifi te gjith lacat “tullaca” me makina te shtrenjta, nuk i detyron njeri gocat me nejt me tipa (qe i trajtojne femrat me keq se kafshet) te tile por ja qe rrine dhe kapen per flokesh me njera rjetren kush ta zej vendin.

     1. Per shkak te kuotave vetem kjo kategori qe permend ti perfundon ne parlament. Perpara ketij sistemi ka pas gra me nje fije personaliteti, ndersa tani kemi vetem kete tullacin dy metrosh rrethuar nga keto konviktoret e perjetshme.

 3. Po të kishte mbaruar në kohë kulla në formën e kokës së Edi Ramës (“Skënderbeut”), shoqe Najada do e xhironte aty klipin e ERTV.

  Kush e di si do ndjehen ato mijëra persona që kanë mjekuar vetën ose të afërmit e tyre në shtëpi pa ndihmën e kurrkujt, ndoshta do preken dhe emocionohen nga doktoreshë Najada që vjen nga spitali me kangjella antivetvrasje, e ku mund të vdesësh nga covidi ose uria, por nuk numërohesh në deklarime zyrtare se prishen statistikat e propagandës, e në fund këta votues do i japin mandatin e tretë Ramës që të nxjerri shkopin magjik dhe të clirojë Shqiptarët nga sikleti.

 4. Mendoj se gjuha filmike e Najades ka qene krejt tjeter nga ajo e Spiripalit, nje gjuhe cinike dhe

  e pashpirt ndaj “Gjergjit” te saje. E gjitha eshte nje gjuhe e kodifikuar per rrezikun qe i kanoset

  Shqiperise nga Rama , eshte nje lloj paralajmerimi si i Kasandres ne rast se Parisi merr Helenen

  Troja do te shuhej. Shikoni me vemendje kendin ku eshte vendosur busti dhe cka dashur te na

  thote Najada :

  – Kaloresi eshte KM-la

  -Kali eshte Shqiperia

  -Piedestali eshte shkembi pas se ciles vjen kumnera

  -Shpata eshte kamzhiku me te cilen kaloresi godet kalin e e ysht drej gremines

  dhe shikoni kalin e tmerruar qe ngre kemben, dhe ngjesh koken pas qafes qe te mos hidhet

  ne gremine. Me qarte se kaq Najada nuk mund te na thoshte per rrezikun qe i kanoset Shqiperise

  nga nje mandat tjeter i vjedhur nga Skenderbeu i Spiropalit.

 5. I tallën dhe bënë leckë, duke i cilësuar tradhtarë e të shitur tek Rama, por dhe injorantë e njerëz pa vlerë.

  Por, Lulzim Basha tani ka lëpirë atë që pështyu dy vite më parë.

  Ai ka futur në listat e kandidatëve, pikërisht tre prej këtyre “tradhtarëve”, Artur roshi, Elda Hoti dhe Korab Lita.

  ““Të të quajnë tradhtar dhe të jesh tradhtar janë dy gjëra të ndryshme. Gjithsesi, kjo tezë ndryshon në kohë të ndryshme.Byrektoristet e byrektores se pd kane dite qe meren me dy gra duke shpifur share njelloj si babai shpirteror salihu,hani corbe e byrek o shpellkare

 6. normalisht kjo duhet te jete ne krye te detyres meqe jemi ne pandemi apo per te qene te sigurta leket qe kane duhet nje kolltuk deputeti (mjeket me emer mund te kene min. 1 milion euro nga korrupsioni)

 7. E mire mire, Spiropali, Gjylametja dhe Era Felja ne 8 mars me tufa buqetash ne duar shkuan te zyra Rames qe ta falenderonin per kandidimet e njekohesisht ti uronin…8 marsin!

 8. PO TE ISHA FMIJA I YT UNE TY MOJ PELA PLAK TE KISHA MBYT PO MBAS TRADHTARIT JE RRESHTUE KRET RININ PREJ VENDIT E KA LARGUE FALI DETIN PER KARRIK E TI PEL NE FUND KI MU KORIT

 9. More rrufjaner? Po para Skenderbeut ka bere foto edhe Luli, Likja dhe para 10 ditesh edhe Albini.
  U Spiropalizuan edhe kta….

  1. O shoku Klluf, para Skenderbeut bejne foto te gjithe po vetem te rrotkarizuarit nga trute mund te krahasojne Edvinin me Skenderbeun.

 10. Kjo do marre shume vota nga pacientet dhe familjaret e tyre. Ata qe kane vdekur dhe ata qe kane paguar pa fund per nje sherbim qe Skenderbeu i kesaj, ne 2013, e premtoi se do ishte falas dhe cilesor. Ti vije turp se koleget e saj po vdesin pa trajtim, ky Skenderbeu nuk luan as gishtin tu paguaje trajtimin, nderkohe qe per vete te gjithe jane trajtuar ne spitale private apo jashte vendit me parate tona

 11. Turp i madhe qe disa lapanxhozer identifikohen me heroin tone kombtar.Lidhja e trojeve(prijesave) te Arberit ne 1444 n’Lezhe,u ba nen trusnine,presionin e Gjergj Kastriotit(Skenderbeut).Jugoret ,nga Shkumbini e poshte,i’u bashkuan lidhjes vetem pert’ruajt sundimin e vet ne ato territore qe kishin influencen e tyre.Disa prej tyre u zbithen.
  Atyre i’u krijuan lehtesira ne pagesat(taksat))qe do te paguanin per mbajtjen me nji numer te caktuar te luftetareve.Ato asnjihere nuk ishin te ndergjegjsuar per bashkim te Arberoreve.
  Jugoret nuk duhet te identifikohen me Skernderbeun.Ato duhet te turperohen kur i afrohen shtatores se tij.
  Edvin ShkerdhRama,per pak i’a doli me tjetersu trojet n’Kosove,me ndihmen e disa gjakprishurve shqiptare.C’fare duhet te presim nga nji antishqiptare me origjine nga Himara,e supozuar territor Grek!?
  Prandaj ai nuk i don(honeps) verioret.Asht superrracist antiverior.
  Edvin ShkerdhRama me lepiresit e tjere te ridhjerjes,kushdo qofshin,ne se duan nji sfond madheshtore ne fotot e tyre,te pozojne mbrapa, poshte bishtit te kalit.

 12. Pasi u Tirizua, sigurisht, duhej të pësonte muta-cionin, që të shndërrohej në Spiropalizëm neveritës. Kjo është ” deputetja që do Ramavirusi .”

 13. Rasti I Najades eshte Unikale qe largohet nga detyren ne kohe pandemie dhe I jepet kolltuku pavlere profesionale I deputetes.

  Mjere mjekesia dhe ky popull qe kerkohet te ushqehet vetem me propaganda si ne kohen e diktatures.

  Sa per Ramen tregon se nuk ka me cfare afron pervec karagjozllekut dhe bufonise…

 14. Ore,miq kur nje e sosur 80 vjece pranon qe ky kulufi e vendos per deputete e cfar mund ti themi ne kesaj! Pale kjo burri qe ka helmuar kushedi sa shpirtera tani me rastin e covid na pozon para Edskenderit ,thejsht femra pa dinjitet.

 15. Te gjithe ju me siper qe fyeni dhe beheni trima me nje grua pa dyshimin me te vogel jeni pjella nga familje injorantesh dhe imorale.

 16. Ejani perversa, bythqira, intrigante, perdhunuesa, hajdute, kriminela,te pabese, ngrenes muti, lepires bolesh, ketu eshte parajsa juaj.

 17. Nga ana tjetër, Partia Demokratike është e fundit në këtë vend, që duhet të flasë për bullizëm. Kryetari historik i kësaj partie, nuk e hap gojën po qe se nuk fyeu dhe poshtëroi dikë.

  Sali Berisha preferon më mirë të mos flasë fare, se sa të flasë e të mos të thotë fjalët më të rënda që ekzistojnë në gjuhën shqipe ndaj kundërshtarit, të shoqëruar me urrejtje dhe thirrje për linçim.

  Ai është prodhuesi i fjalorit të urrejtjes në politikë, arkitekti i fyerjes dhe poshtërimit të kundërshtarit dhe rron në këtë botë vetëm për të sharë e fyer. Ky është identiteti i tij.

  Tani kjo parti që ka kryetar këtë përbindësh të vrerit, urrejtjes, fyerjes, degradimit dhe llogjikës njerëzore, është shumë qesharake të ankohet për batutat ironike të Edi Ramës, për disa deputetë të saj. Për më tepër që beteja për të bullizuar kandidatët, nuk nisi nga Edi Rama, por nga PD.Nje tufe me byrektorista te byrektores se pd masturbohen duke share nje grua nene gjyshe me ne krye lepirsi ekselent neri bashke me shpellkaret e salihut shkoni hani mut te vaksinuar te salihut

 18. Kjo çomo plaka pa dinjitet , ka lyer floket me te boje te kuqe si adoleshentet dhe ka veshur çizme me fustan, nderkohe qe çizmet vishen me pallto, me veshje dimerore ; Katunare,….. plake! Qe te them turp kjo nuk ka!Shume me dinjitoze Bozo, edhe pse nuk duhej te pranonte kanditaturen, por…… ndoshta ka menduar qe me parate qe do fitoje si deputete ( nese zgjidhet) tu beje dhurata nipave e strenipave e stermbesave ! Njerzore, do thosha, por….. jo!!

 19. Nuk ka interes fare kush eshte kjo, por ajo foto, ku kjo ka pushtuar krejt hapsiren, e Gjergj Kastriotit, jo vetem e pozuar ne pozicion pas nje peme qe e hijezon monumentin
  qe te duket ne miniature, vetem si hije e tij, karshi portretit saj saj flakadan, qe ne fakt ndricon erresiren e vetedijes suaj e shperfaqur mjaft bukur, pavaresisht qellimit per ndricimin e saj, permbi driten shekullore te Arberise, eshte perdhodje e percudnim kombetar, e kjo lloj fyerje ndaj te vetmit hero kombetar shekullor qe ka Kombi e qe ka percaktuar indentitein historik kombetar te njohur nderkombetarisht, eshte fatkeqsi e paralajmruar per zhvleresimin e tij, meqe vdic PS, per rilindjen e neootomanizmit, eshte turp, turp. Dil moj embleme flakesh, atje ku e ke vendin, perpara klinikes tende, e ne dash fito ne dadh mos, sepse nje vrime ne uje je, thjeshte nje ushtare urdhno si urdhno, e mos na perdhos Gjergjin, se nuk mund te jesh ti dhe gjithe sa eshte ushtria juaj, as sa nje e qinta e patkoit te kalit tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu