• |
ide | kryesore

Gjendet i djegur në Skrapar një 61-vjeçar

-Instant, Arkiva, Lajme

Gjendet i djegur në një zonë malore në Skrapar një 61-vjeçar me origjinë nga Korça.


Në trupin e viktimës nuk ka pasur shenja dhune,i moshuari ka rënë sipër një zjarri që kishte ndezur për t’u ngrohur.


61-vjeçari me origjinë nga Korça është gjetur i djegur pasditen e djeshme në një zonë malore në rrethin e Skraparit,të quajtur “Bar i Madh”. Ai është gjetur nga disa barinj të zonës të cilët kanë njoftuar policinë që ka mbërritur në vendngjarje.

Nga këqyrja e policisë në trupin e viktimës nuk janë konstatuar dhenja dhune.

Detaje nga policia: 

Trupi i 61-vjeçarit Kastriot Kodra u gjet mbi një grumbull shkarpash të djegura në atë zonë. Trupi i pajetë e tij është dërguar në morgun e Spitalit Rajonal të Beratit, ku pas ekspertizës mjeko-ligjore ka rezultuar se vdekja ka ardhur për shkak të asfiksimit nga tymi i zjarrit. Burimet zyrtare të policisë konfirmojnë se kemi të bëjmë me një ngjarje aksidentale. Dyshohet se 61-vjeçari ka qënë duke ndezur zjarr për tu ngrohur dhe pasi është asfiksuar nga tymi ka humbur ekuilibrin dhe ka rënë mbi zjarrin e ndezur, duke pësuar edhe djegie të shumta në trup.

Kastriot Kodra ka lindur në Korçë dhe banues në Tiranë, dyshohet se vuante nga çrregullime mendore pasi prej vitesh kurohej nga depresioni.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.