• |
ide | kryesore

Qeveria jep autorizimin për negocimin për vaksinat ruse dhe kineze

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria shqiptare i ka hapur rrugë negociatave për të sjellë vaksinat ruse dhe kineze në vend.


Sipas aktit normativ të ditës së sotme, Olgerta Manastirliu dhe Arben Ahmetaj, si ministra , anë të autorizuarit për negociatat.


Në akt normativ theksohet se negociatat zhvillohen me vaksinat të cilat janë të certifikuara nga trupa certifikuese në vendin e prodhimit të tyre.

Ky akt dëshmon se Shqipëria, përveç perëndimit, po kthen sytë dhe nga lindja ku Rusia dhe Kina kanë prodhuar prej kohësh vaksinat e tyre.

7 Comments

  1. Pse nuk priti te vdisnin edhe ca. Po ha mutin e vet tani. Sikur tha vetem vaksinat e certifikuara nga Europa ky “lypsi me i gjate ne bote”

  2. Ky qe na u ndje i ofenduar nga ambasada ruse. Ky eshte totalisht i papergatitur, eshte i paafte per te drejtuar. eshte i afte vetem per te treguar arrogance dhe per te vjedhur parate e popullit shqiptar. Rama, je deshtak.

  3. Erben evgjiti miraton vaksina.
    Sekti i haleve. Vraponi veterane spiuna dhe komunista te paret si te rradha e vajgurit. I pafshi hajrin ne sharre.

  4. Me ne fund surrelasi mavri vendosi….
    Por se ka per gje qe ambasades ruse t’i lepihet .Si duket Erdogani e paska bere punen , por ne c’faj kemi per keto vonesa absurde…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu