• |
ide | kryesore

Rama: Minimalisht 8 mandate në Vlorë, maksimalja 9

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Vlora, Edi Rama deklaroi se objektivi minimal për Vlorën është sigurimi i 8 mandateve, ndërsa maksimali, mbi të cilin sipas tij po punohet, është të sigurohen 9 mandate.


“Dua ta ritheksoj që objektivi ynë për Vlorën është të marrim padiskutim si bazë numrin që kemi, 8 deputetë dhe deputete dhe të synojmë maksimizimin e forcave për të kapur objektivin maksimal prej 9 deputetësh.” – u shpreh Rama.


Në ligjëratën e famshme me thelb frazën se shumë është bërë por duhet bërë më shumë, kryeministri tha se mandati i tretë është një mandat kohe për të çuar përpara zhvillimin e vendit.

Rama kërkon minimalisht të ruajë pozicionin e fituar në 2017-n në Vlorë, ku PS-ja ndryshe nga 2009-a dhe 2013-a, kapi jo 6 por 8 deputetë. ©Lapsi.al 


16 Comments

 1. JE QE JE KEPUTJA 24 QE TA NI DHE TI KESH PER NE 2025
  NUK TE MUNGON GJE , EUROT E DROGES I KE DROGAXHINJTE I KE KRIMINELET PO
  KURVAT PO SE PO . QIJI ROPT BEJE GOLF NE VLORE O KURVE E GJATE

 2. Jo 8 por sëpaku nja 80 denoncime ka dymetroshi në prokurori apo SPAK për abuzimet korruptive që kabërë me qindra miliona të taksapaguesve shqiptarë e ai hesapet e mandateve i bën me hesapin e qindra milionave të vjedhura..
  Do Zoti e i del fjala Tak Ngjelës se FBI amerikane ja ka vënë syrin e nëpërmjet SPAK-ut, sikur veç për një nga akuzat, do të fitojë , jo 8 mandate po 8 vite burg.

 3. beji 10 rrumbullak dhe dimer vere shqipot te gjith pa buk e me b….vetem se gje tjeter nuk do ju lini. o illi ine qe shkelqen ngado shkel.

  1. A ju qini nenen tuaj vetem maloku Lulzim Basha mos te vije ne qeveri. Ju jeni ata qe donit te ishit akoma ne koperativat e shokut Enver e shokut Hysni, mjaftonte qe ata ishin shoke jo-maloke pavareisht se ju qihej nena ne gop duke ngrene buk misri mjes drek darke.

   Ju jeni skllever, nuk meritoni me mire per aq kohe sa doni me shume nje psikopat se veten tuaj. Popull rrotkari.

   1. Te shkerdh....fshin aneten e ca te mbaje pragu i deres more qen i neveritshem thotë:

    Bravo vlla se ja ke qendisur ashtu si e meritojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *