• |
ide | kryesore

(VIDEO) Gjithçka ndodhi nga përplasja e Metës me policët bashkiakë

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Afrimi ditë pas dite i zgjedhjeve parlamentare shpjegon edhe raste përplasjesh fizike si kjo e sotmja, ku mjaftoi një shkresë e pafirmosur dhe vulosur me qëllim nxjerren e një partie opozitare nga zyrat e saj, për të shërbyer si katalizator i një përplasje të paprecedentë.


Edhe grushti im bashkë me atë të të “çmendurit” Meta


Zyrat e Frymës së Re Demokratike u rrethuan mëngjesin e sotëm nga policia bashkiake, e cila nuk lejonte stafin të hynte brenda dhe kishte prerë dritat. Qëllimi ishte detyrimi e partisë së koalicionit opozitar të lironte zyrat. Shkresa e Bashkisë nuk mbante firmë dhe vulë. Në tentativat e FRD-së për të mbajtur zyrën erdhi vetë Presidenti i Republikës, Ilir Meta, që u njoftua nga kreu i FRD-së së Tiranës, Sali Shehu, për sjelljen e Policisë Bashkiake.

Situata degradoi shpejt. Pati përplasje të forta mes vetë Presidentit, shoqëruesve të tij dhe anëtarëve të FRD-së me policët bashkiakë. Vetë Meta, i nxehur, u përplas me policët duke i bërtitur “përjashta”, e duke i shtyrë me forcë.

“Dilni përjashta mos krijoni probleme, kaq po ju them se do iu çoj në burg me duart e mia, kaq po iu them”, kanë qenë fjalët kërcënuese të Presidentit pas përplasjes.

Pas takimit me Sali Shehun, Ilir Meta doli dhe mbajti një fjalë para mediave. Aty, Presidenti do të bënte një konstatim dhe tre thirrje.

“E konsideroj si një përpjekje për të realizuar një grusht shteti sepse t’i sjellësh një partie zyrtare, opozitare menjëherë pasi nënshkruan një marrëveshje me PD dhe partitë e opozitës, për të marrë pjesë në zgjedhje, t’i sjellësh një shkresë të tillë që nuk ka as vulë, që nuk ka as emër titullari që të mbajë nesër përgjegjësi nesër, që nuk ka as numër protokolli, të bërë me vrap e nxitim vetëm për të dhunuar fizikisht, por edhe psikologjikisht çdo forcë opozitare e cila synon të konkurrojë në kushte të barabarta në zgjedhja, duke keqpërdorur bashkinë bandë, padyshim që është tepër irrituese dhe është një paralajmërim për qytetarët shqiptarë për përpjekjet mafioze për të vënë dorë mbi votën e barabartë, mbi procesin zgjedhor me garanci dhe integritet.” – theksoi Meta, i cili vazhdoi duke i bërë thirrje opozitës të zgjohet.

“I bëj thirrje gjithë opozitës që të zgjohet dhe të mos lejojë asnjë prekje të rregullave të garës sepse do të jetë vonë për jo për popullin shqiptar në rast se do vijojë të tolerojë sjelljet e partisë bandë. Jam këtu pas bisedës telefonike të bërë nga kryetari i FRD-së zoti Shehu për këtë situatë, po kaloja këtu rastësisht dhe ju e patë si dhunohet nga njerëz pas asnjë autorizimi, kryetari i FRD-së së Tiranës në kushtet kur këtu vjen Presidenti i Republikës.” – u shpreh Presidenti, i cili vazhdoi me dy thirrje të tjera, një për policinë dhe një tjetër me nuancë kërcënuese për Erion Veliaj.

Po i paralajmëroj dhe njëherë të gjithë policët, bashkiakë dhe të Policisë së Shtetit, zbatoni ligjet! Të mos përfundoni si policët e Mubarakut, nën këpucët e popullit shqiptar. Kaq. Dhe po i them kryepalaços së bashkisë bandë, ti e di shumë mirë se çfarë kë bërë pa firma dhe me firma. Prandaj mos iu bind më urdhrave të të çmendurit sepse ai do nxjerrë kartelën e të sëmurit psikik më 25 prill apo ndoshta dhe më përpara” – përmbylli Meta.

(Në foto: Selia e FRD-së, ish-selia e Partisë Demokratike) 

E ndërsa videot do të bënin xhiron e mediave, më shumë dritë do ti hidhte Erion Veliaj ngjarjes, ku në stilin e tij tipik të djalit të edukuar dhe konform rregullave, tha për ‘News 24’-n se Ilir Meta duhet të vepronte si ai, që kur ka një problem me shkresat thjesht ti drejtohet gjykatës dhe “mos të zihet me grushta me këdo që mendon ndryshe”. 

Veliaj u shpreh se prona do të merret, ndërsa kjo forcë politike mund të ankimojë vendimin.

“I kemi çuar shkresa dhe partive të tjera që nuk përfitojnë zyra. Partitë e tjera e kanë respektuar lirimin e ambientit. Sipas ligjit, FRD nuk përfiton zyrë, duhet të lirojë ambientet. Ajo zyrë është pronësi e Bashkisë së Tiranës, me hipotekë e gjithçka”, tha Veliaj, i cili shtoi se FRD po abuzon me një “të çoroditur mendërisht”, për Ilir Metën, duke e përdorur si “të fortin e lagjes” për të mbrojtur selinë.

(Në foto: shkresa pa vulë dhe firmë dërguar kreut të FRD-së Tiranë për lirimin e ambienteve të godinës) 

Nga Presidenca reagimi nuk vonoi. Ishte zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, që i bëri thirrje Veliajt që të mos detyrojë Kreun e Shtetit të thërrasë qytetarët dhe ta përzënë që sot nga bashkia.

“Mos e detyro Presidentin e Republikës t’u bëjë thirrje qytetarëve të të përzenë që sot nga Bashkia e Tiranës, si një qen rrugësh të pasterilizuar, o provokator ordiner i skizofrenit me kartelë”, shkruan Tedi Blushi në Facebook.

Sipas tij, Veliaj nuk ka për ti shpëtuar kurrë dënimit qytetar, duke i kujtuar shembjen e Teatri.

“O vemje, mbaj shënim: 1. Nuk ke për t’i shpëtuar KURRË dënimit mbarëqytetar, as për shembjen kriminale të Teatrit Kombëtar, as për shumë afera të tjera. 2. MOS GUXO MË të bësh veprime të paligjshme dhe të porositësh dhunë kundër Opozitës, se do të dorëzojmë te gjykatësi popull o horr gjirizash dhe t’i besoj e kupton mirë se çdo do të thotë kjo”, shkroi Blushi në Facebook.

Pas përplasjes, Sali Shehu, kryetar i degës së Tiranës së Frymës së Re Demokratike dha detajë për ngjarjen në media.

“Në mëngjes u futa në zyrë dhe prita të vijë stafi. Mora telefonatë poshtë, që më thanë se më kanë ndaluar hyrjen. Tentova të lidhem me z.Veliaj, por nuk më është përgjigjur. Unë njoftova të gjitha mediat dhe drejtuesit e shtetit, kryeministrin, kryetarin e bashkisë, presidentin, do të njoftoj edhe selitë diplomatike. Një gjë është e sigurt, kjo do të jetë epiqendra e situatës në Tiranë. Do ja dalim, se kemi bindje që gjithë partitë që janë rreshtuar në krah të kësaj situate, kanë mbështetje nga shqiptarët, këtë do ta vërtetojë 25 prilli dhe këta pastaj të gjejnë vend të futen. Kam njoftuar zyrtarisht prokurorin e Tiranës, që do të sjellë grupin e gatshëm për të vërtetuar dhunën e ushtruar ndaj stafit të FRD dhe Presidentit”, theksoi ai.

Për ngjarjen reagoi Partia Demokratike në një deklaratë për mediat, ku theksohej se Edi Rama po vepron në panik, pasi, sipas PD-së, ai e kupton më mirë se kushdo që është i humbur.

“Partia Demokratike dënon aktin brutal, të urdhëruar nga Edi Rama kundër partisë Fryma e Re Demokratike. Përdorimi i forcës policore kundër një partie politike është treguesi më domethënës se Edi Rama është kundërshtar i lirisë dhe i demokracisë.

Vendimi për të nxjerrë FRD-në nga selia për arsyen e vetme se doli në opozitë dhe iu bashkua koalicionit të PD-së provon se Edi Rama është një një politikan hakmarrës dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe për qytetarët. Edi Rama po vepron në panik, pasi ai e kupton më mirë se kushdo që është i humbur.” – thuhet mes të tjerash në deklaratë.

Nga kampi opozitar pati plot reagime. Sali Berisha tha se këto ishin “veprime puçiste terroriste te Edvin Droges!”, Dashamir Shehi u shpreh se “Bastisja e FRD, akt neodiktature, u rrezikua jeta e Presidentit!”, ndërsa Agron Duka theksoi se ky ishte “një akt arbitrar që tregon mënyrën abuzive me të cilën vepron Edi Rama, për sa kohë FRD ishte në koalicion me PS-në, nuk ua prekte zyrat, tani që ka kaluar në opozitë i ushtrojnë presion duke i larguar nga zyrat.” 

Qartazi opozita e quan ngjarjen e sotme një provokim dhe bullizim të mazhorancës ndaj opozitës. Ndërsa emri i Edi Ramës, si lojtari në hije i kësaj bastisjeje me prapavijë politike u artikulua nga Presidenti dhe krerët opozitarë, nga kryeministri, deri në momentin e shkrimit të këtij artikulli, ende nuk ka një reagim për ngjarjen. ©LAPSI.AL 


65 Comments

 1. Duket sa i qete eshte sekti mavijosur, edhe sondazhet e paguara nga vete ato nuk i qetesojne nga fundi qe po u vjen.
  U desh qe FRD te bashkohej me opoziten e te kujtohen e te nxitojne per godinen 1 muaj nga zgjedhjet.

  ps: Plerioni ka ne plan qe godina te shembet dhe ti bashkohet truallit te teatrit dhe sarajeve qe te ndertohen kullat e mafies e pastrimit te parave.

  1. Qe jeni ca koqe ju te PD e keni te shkruar ne balle. Nuk e di si mund te behet koalicion me LSI. Nje vemje e keqe qe te ngjitet dhe veshtire te shkeputet.

   1. Tema nuk eshte ceshtja e koalicionit por e godines.
    Merru me temen, mos i qaj hallin demokrateve por qaja vetes.

    Mund te na shpjegosh (apo do presesh udhezimet e qendres) se pse 1 muaj para zgjedhjeve ju ra ndermend te merreni me zyrat e nje partie qe deri pak muajsh nuk ishte me opoziten? Pse kjo urgjence, pse nuk pret koha? A ka lidhje me projektin e kullave te teatrit dhe sarajeve?

    Meqe ke qef te flasesh me koalicionin e LSI:
    PD ka listat e veta dhe LSI ka listat e veta, dhe asnjera nuk do beje qeveri me Ramen dhe Veliajn.
    E mbasi pertypet ate qe kishit vjell e beshty ndaj Metes ne 2013, e bete kryetar parlamenti dhe President. Me LSI e bete dhe Velinen Kryetar Bashkie. I moret dhe te gjithe drejtorat dhe ministrat qe ka pas LSI ne pushtet e i futet ne lista dhe i rilindet socialista krenare.
    Kur jepni mend edhe ju te tredhurit e Rames i cili ju ka perdorur si leter higjenike …

     1. Pd _se i ka mbaruar karburanti prandaj eshte e destinuar te qendroje ne garazh

    1. Dhe prape gafen e PS qe zgjodhi president e moret ju te PD. Ja dhate shansin prape Rames te marri pushtetin. Nuk merret pushteti me rrangalla si Shehi, Berisha, Ndoka, Idrizi, Dule, Kryamadhi apo Meta.

     1. E di qe nuk ju lejohet te dilni nga skenari por po ta riperseris:

      Tema nuk eshte ceshtja e koalicionit por e godines.
      Merru me temen, mos i qaj hallin demokrateve por qaja vetes.

     2. Ke të drejtë o “skenderbegas” !
      Pushteti nuk meret me këto që përmend ti, po me Zani Çaushët Avdylajt, Shullazët, Baret,
      Bajrat, etj. e me krerët e PS që janë të lidhur me këta.
      Puna është se në vlerësimin e performancës së politikanëve, duhet të ndiqet po ai kriter që bëjnë mësuesit me nxënësit , duke i vlerësuar nga nota 1, deri në notën 10.
      Ama para se të bësh këtë vlerësim të performancës së politikanëve, duhet të heqësh nga kjo listë fare e tja leshë për “vlerësim” drejtësisë personave përgjegjës për krimet e diktaturës emveriste, mandej po këtë gjë duhet të bëhet edhe banditët e kriminelët e pëezjerë me vrasje, dhunime, vjedhje, trafiqe droge e prostitucioni.
      Pasi ta kesh bërë edhe këtë, duhet të ndash ato forca politike që i polli drejtë për drejtë, Partia e punës e Enverit, mandej politikanët që janë lidhur me bandat nafioze e në fund të fillojmë të vemë notat.
      Si kriter për vënien e notave në politikë, veç cilësive morale e aftësive intelektuale, duhet të meret për bazë kauza politiko-ideollogjike.
      Për mendimin tim, ata politikanë që ndonëse i moderuan mendimet e tyre, nuk hoqën dorë nga e majta, më “cilësorët” prej tyre nuk ngjiten dot mbi notën 5.
      Përse ?
      Sepse Partia socaliste buk i erdhi Shqipërisë as nga Franca e as nga Danimarka, por ishte Partia e punës që ndryshoi emrin duke ruajtur po ato struktura partiake dhe mori emrin Partia socialiste…
      Bie fjala, sadoqë zonja Bozo, një inxhinjere e nivelit të lartë intelektual të mos ketë në biografinë e saj njolla të krimit diktatorial enverist, ajo studimet i ka kryer në Moskën e Stalinit, ku veç njohurive profesionale, ka marë edhe edukimin komunist stalinist e sado që nuk ka pasur poste të larta partiake apo shtetërore, si aktiviste e shoqatave komuniste të grave, duke qenë për një kohë të gjatë antare besnike e PP, kjartazi se në moshëm 78 vjeçare sot, nuk mund të presim që ajo të ketë evoluar nga kauza politike komuniste, e të ketë përqafuar kauzën e demokracisë perëndimore.
      Çfarë “te reje” do të sjellë në demokracinë e brishtë shqiptare, inxhinjerja 78 vjeçare, që nuk ka hequr dorë nga PP ?
      Për sistemin demokratik pluralist perëndimor, nota më e lartë që mund të marë ajo, është nota 4, gjithsesi një notë pakaluese.
      Kurse Rama, lideri i PS që e kandidoi ate, si një mediokër në profesionin e tij si piktor apo edhe sportist, as mund të quhet fare intelektual e po qe për kauzë politike, edhe më keq akoma, pasi në kokën e tij nuk ka vënd për asnjë kauzë politike por veç për pushtet të pakufizuar.
      Nuk po shtyhem më tej për portretin e tij njerëzor moral, se me ate potret që ka , nuk do ishte i denjë as edhe për Partinë e punës.

    2. Deri sa ishte Bamiri pjese e partise ishte Ok, tani qe iku nuk ke tager te te mbaj shteti me zyre se je parti pa pik vlere.Kaq skuptoni ju koqet e PeDese
     Se jeni parti pa elektorat, pa deputet dhe ish deputet, te vetmin figure qe ishte B.Topi iku dhe normal qo do levizni, do gjeni nje Ap me qera 300eur e do rrini aty. Se sta ka len baba zyren o rrot kandari, qe do ta besh toke e xanun,
     Mirupafshim 26Prill

     1. Me 26 prill, me siguri do mblidheni ne Surrel. Do merrni persiper moslejimin e arrestimit te Rames dhe do shisni Veliajn. Njerezit jane kurioze te dine se sa kohe do jeni ne gjendje ta mbani Ramen te lire pas 26 prillit dhe nese do shkoni ta shihni ne burg apo do i mohoni lidhjet me te. Sa per Veliajn, ai dihet se ku e ka vendin. Eshte caktuar edhe qelia dhe jane duke u marre masat per te mos e lene ne kontakt me te burgosurit e tjere pasi mund ta perdhunojne ne grup.

     2. @ Popolo
      13/03/2021 te 00:07

      Nuk asnje ligj, ku thuhet se partite e ish-presidenteve perfitojne zyra ose godina. Kushti ligjor qe te perfitoje godina ose zyra nje parti, eshte qe ne tre pale zgjedhjet e fundit te kene marre minimalisht 1% te votava.

      Kjo eshte propagande e trashe e bere nga Veliaj, qe as ju qe plotesoni normen me komente nuk i besoni. Aq shume ju kane detyruar ti shikoni live brockullat e tyre me ore te tera se keni filluar te flisni dhe arsyetoni me te njejten logjike mendimi si Veliaj.

   2. O i paemer mavi. Me te vertete gjesti i Metes ishte “skandaloz” dhe ju, rilindja qe e keni patur aleat, qe ju ka sjelle ne pushtet ne 2013 dhe e zgjodhet president ne vitin 2017, keni plotesisht “te drejte” te revoltoheni sepse natyrisht po ju fyen kryemashtruesin e dyte (i pari eshte kryeministri) dhe veglat e tij qorre. Por ka dicka tjeter qe nuk shkon. Kryeministri juaj i çnderuar, dy dite para “çmendurise” se Metes, dha nje spektakel te neveritshem ku u mor me shumicen e opozites ne menyren me te ulet te mundshme, me nje pafytyresi qe do ia kishte zili edhe me i pafytyri ne globin tokesor dhe kulmin e neverise e arriti me Grida Dumen. Pse nuk u moret me pafytyresite e kryeministrit me te neveritshem ne planet dhe çfare do benit ju, nese kryeministri apo kushdo tjeter do sillej ne te njejten menyre me nje femer te fisit tuaj? Nese do te jesh i besueshem o i paemer mavi, duhet te gjykosh me te njejten njesi matese veprimet e gjithsecilit, ne te kundert, je nje funderrire e pashoqe qe duhesh hedhur ne te njejtin kazan plehrash se bashku me Rameveliajn me shoke.

  2. Ky njeri done ndihem mjeksore eshte turpe per ne si shtet e komb we Kemi Ben nje njeri te tille edhe Lulzim Basha I shkone ne ndihem me urrdher te Saliu edhe me turp thotë:

   Une mendoje se shteti Shqiptare me urrgjense duhet te ngrije nje komisjone mjeksore se ky njeri done ndihem mjeksore dhe duhet te Quare ne Spitale psikatrik ky eshte turp per ne si kombe edhe nje bandit qe Ka pase veti 4-5 veta sillet me me avtorite ky per shkate te rreformes ne drejtsise eshte Qmendur fare

  3. Arjane Curri nje njeri shume i keq shpirtrisht … Arjane Curri Arjane Qani dhe Andit me shoke ju qante zemra per Grida Dumen Vangjel Dulen Shpetim Idrizin Melisa Doden dhe I mbrone nga bullizmi i Rames … Por kure Vjen Puna tek ilir Meta po te njetit njerze thone shume mire Ka ber ilir Meta qe i Ka rrahur dhe I Ka sha me liber shpije disa hallegjin qe punone per 200 mi lek te vjetra ne muaje per te ushqyer familjet e tyre… Se pse per Curri Qani Andi me shoke rrahjet vrasjet dhe Sharjet me liber shpije Nga ilir Meta Sali Berisha Lulzim Basha Edi paloka Flamuri Noka Mark Marku me shoke nuk Jane bollizem se pse keta jave Ben njerze te thjeshte dhe gazetarve .. dhe Kure jave ben njerzeve te thjeshte nuk e proplem. Por ama po ber sarkasem me politikanet keta nuk te falin

  4. Po cpune ka presidenti me lirimin apo mos lirimin e objekteve?
   Po sikur ai polici te ishte nga Skrapari dhe te nxirrte pistoleten dhe tja numuronte Likes ne lule?
   Si tja benim ne sot pa president?
   A rrohet me ne kete vend pa president?

 2. Prisni se ky eshte vetem fillimi. Kur Meta ta shohi se nuk do kete asnje deputet ne parlamentin e ardhshem do kuptoje se partia e tij mori fund.. dhe do beje gjera akoma dhe me te cmendura se kjo e sotmja.
  O njerez…. LSI eshte e destinuar te shuhet. Eshte nje parti shushunje qe u formua thjesht per te perfituar nga dy partite e medha.

 3. Bravo Ilir Meta i tregove vendin zagareve te Erion Velias dhe Edvin Basdard Rames.

  1. Bravo Ilir Meta. Ja afrove fundin opozites. Pervec militanteve qe votojne me symbyllur elektorati gri ja ka fut vrapit.

 4. Aka laborator qe e pranon kete kavie te bashkise per te kryer eksperiment ,kete qenie te neveritur,bastard te lindur,dobic i zene ferrave ,nga prodhimet e fundit te brigadiereve?Ku do perfundoj ky letyre,apa atje ku e ka vendin ne burg ,nga vjedhjet qe ben cdo dite dhe nga percudnimi qe po i ben kryeqytetit,si do ti shkoj filli Arioles valle ,?se Lali dhjerit cunat problematike do t’ja zene koken me dere.

 5. Gjest shembullore nga i pari i shqiptarve, dyret e evropes jan te hapura qe tani, nuk kan me pse te mos e pranojne shqiprin ne BE. !!

 6. O perendi, jepi shqiptareve mend ne koke qe te mos votojne prape keta monstra, keta vemje qe mendojne se jane ne arat e baballareve komuniste.

 7. Uauuuu, çfarë turpi mer jahuuu. Ti thuash kujt ky është Presidenti i Shqipërisë – një roje godinash! Hapu dheu të futen të gjithë Shqiptarët brenda se u turpëruam nga këta ordinerë në pushtet. Çfarë turpi. Çfarë turpi. Çfarë turpi.

 8. Pk Pp Ps e Rilindja kanë qënë e janë parti të dhunëd e terrorit.Kur ushtrohet shumë dhunë ça bëhet?Sigurisht ka reagim.Nuk mund të zhduken këta pos ja tregove vëndin.Ça po ndodh në vënde të tjera.Ka reagim gjithë andej kundër dhunës.E në Shqipëri pse mos të ketë.Pse jo dhe presidenti të reagojë i thirrur nga një njëri i nderuar.A e kuptojnë njerëzit që duhet reagim se ndryshe do bëhet më keq se në komunizëm.

 9. Ky tipi që punon paradite roje objekti, e mbasdite president, ka shqetësim pse ikin njerëzit nga Shqipëria.

  Me këtë skenë çdo qytetar i botës nëse i thua që ky nuk ka dal nga çmendina, por nga zyra e Presidentit, zë radhë për të ikur edhe nga planeti, për në Mars”Kush ja dha zyrat frpd dhe pse ja dha,kete e shpjego ligji o shpellkar i metes e salihut,zyre perfiton partia parlamentare ose kur kryetar partie eshte dhe ish president,kaq e thjeshte eshte byrektorista,por cfare deshi skrapalliu atje kur nuk eshte ne kopetencat e tij,meta mbron partine qe salihu ja volli bamirit me nje salih tjeter,meta dhe salihu ne grahamat e fundit,prisni dhe nje muaj dhe do shikoni o shpellkare cecene

 10. Dhe prape gafen e PS qe zgjodhi president e moret ju te PD. Ja dhate shansin prape Rames te marri pushtetin. Nuk merret pushteti me rrangalla si Shehi, Berisha, Ndoka, Idrizi, Dule, Kryamadhi apo Meta.

 11. Pse eshte turp mor djale,a do te ndodhte ne europ qe ti merren zyrat nje partie politike.Nuk eshte turp te mbrosh te dobtin,turp wshte te rrish te shikosh kur Lali fiku godet te dobtit psh kur qent e lali fikut sulmojne romet qe rremojn ne kazanet e plehrave per te siguruar buken e gojes dhe ne gajasemi.Kjo eshte sa TURPPP, Zoti ka bekuar ket vend te begat dhe ka mallkuar banoret e saj qe te percmojn njeri tjeteri,ruajna o zot nga mosmirenjohesit dhe mashtruesit ripjellsa.

 12. Pse jeni mbrapa ju te PD do ta mbaje pushtetin akoma ky i gjati por ju akoma nuk po e kuptoni. Ja te themi qe e moret pushtetin dhe nje rast si ky te sillet ne menyre te dhunshme nje funksionar i PS. Apo ne kete rast eshte e arsyeshme se jeni ne pushtet. Sepse jeni shume mbrapa parimeve demokratike dhe nuk po sillni asgje te re e keni hak te rrini akoma ne opozite dhe te na lini keta mavite.

 13. Lerini keto budallalleqe Por shikoni te gjithe tablon. Presidenti Nuk shkoi te beje te njejtin akt per Teatrin Kombetar qe e shemben naten dhe policet nr kundershtim me ligjin Nuk kishin shenja identifikuese. Nuk e hodhi ne gjygj ministrin ushtarak Lleshi. Ne te njejten kohe GjK eshte active dhe duhet te dergoje te gjitha ligjet qe nga ligji per taksimin e fitimeve te prapambetur. Nderkohe Basha tradhtoi teatrin dhe per me teper po tradhton qytetaret sepse ka ra ne dakortesi me Kastratin dhe Manen. Kastrati ka marre per 13 vite te tjera aeroportin dhe PD Nuk flet fare, keni pa ndonje gazete te shkruaje Ose keto analistet te komentojne ? Jo sepse jane te blere te gjithe. Po TEG qe duhet te ishte mbyllur sepse ishte vater epidemie por Nuk foli asnje nga PD, sepse legenat marrin para nga Mane. Qe duhet te ishin mbylle restorantet Por kush I ka me se shumti Kastrati dhe Mane. Keta Jane me mut deri be fyt. Vdiqen mijera vete nga Covid -19 per te bere Lek Keta legend. Ulesh ne nje restorant ku Jane 100 vete nr nje ambjent e sa del jashte te vejne gjobe per maske. Ky Eshte nje genocid qe ka ndodhe nr Shqiperi, per tu pasuruar disa te tjere. Erioni dhe Rama kane per te perfunduar shume keq Por kjo sjellje e opozites po ua zgjat agonine shqiptarve. Si mund te fitoje opozita Kur me shume se 350,000 njerez kane ikur nga 2013. Si ka mundesi qe nje kryetar partie te thote Une nuk mund te Ike Si kryetar sepse Une Nuk mund te mundem me zgjedhje, Nese mundem atehere mi kane vjedhe. Si ka mundesi qe nuk i bene nje kallzim Rames per koncensionet qe kane dhene? Po Erion Isufi qe po merr gjithe ato kontrata nga shteti?
  Rama qe duhet te hyje je burg kjo eshte me e pakta, ka shite te gjithe interests shqiptare, Eshte nje njeri psikopat dhe kriminel Por pushtetin Ja ka dhuruar dhe po Ja Dhuron Basha. Ska unifikim Si opozite, gazeta e patozit me shume sulmon Bashen se Ramen.

  Vetem shiptaret kane rotation 8 vjecar,
  pervec Malit Te zi qe Gjukanovic i beri me eur te gjithe. Nderkohe per 8 vite Pd duhet te kishte ngritur Kauzen e saj. Ne 2013 dolem nr opozite nga LSI, Tani prap mirren me te, me sojin me te keq te komunisteve, perseri me LSI, Nese per 8 vite e fundit PD do te kishte mbajtur qendrim te djathe, politike e djath te ekonomike atehere do kishte pasur te sigurte suksesin.

 14. LOQE President,.
  Kush ishte i zoti cau ferren dhe iku.
  Rrini aty se jeni rrugace ,
  Te gjithe shkruajne,askush nuk punon.

 15. Hajde koqe hajde!
  Pse eshte populli eshte qen more debil dhe ja turr te gjitheve sikur do ti kafshoje.
  E tha tamam Nano qe ky Hale president i ka te 7 keqiat e bibles.
  E boni popullin qen.

 16. nuk vihet nje kar si ky president. e o rame mir ti u bere peshqesh e del dhe ne frigorifer njerezve po ckusur te kishin ket karin like matrapazin. ka degjeneru ne laceri cdo istitucion ne ate vend. turp e vec turp

 17. Te tere muter ini ju o rob qira qe kini dale nga bushtrat komuniste si -lesh e lite dhe ju te ridhjerjes.Te tere ferrave ini pjelle ,nga koha e koperativave dhe sot ne kohen e semaforeve

  1. Ik o bytheqire vreshti, se ke filluar te beshe mutin topa-topa nga ngjeshja, te qifsha ropt kelyshe qe shan cdonjeri qe seshte me ty ne te njentin mendim

  2. Ik ore pidhropsh inatcor e i degjrneruar. Sdi me lidh dy fjal e vjen te nxerresh vec vrer. Nonji cop suflake psikopate do jesht ti. Te duket vetja me i mir ty ore kok cepsh

 18. O Stalin a te qivja udhet
  po ti nga ke dale? Nga bushtra e partizanit Karaxhic, Enveri, apo nga i biri i Karaxhicit?

 19. Biseda me Yuri Kim me Monika Kryemadhin në Elbasan ka sjellë një mesazh për Ilir Metën mesazhi se çfarë do jetë nesër. Nesër ai do të jetë në dyert e drejtësisë, duke bashkuar dhe këto vepra penale që kanë ndodh sot. Ka një klan underground për dhunë, për terrorizëm politik, prandaj e rrethoi PD-ja Metën. Atëherë pse sot, dhe jo ditën e zgjedhjeve, sepse forcat amerikane bëjnë stërvitje të madhe në Shqipëri, dhe jo më kot është zgjedhur data 26. SHBA ka informacione se këta kanë përgatitur një dhunë të madhe, të paprecedent, nëse humbasin në zgjedhje. Këta u shpejtuan dhe e bënë sot. Në ditët e ardhshme presim diçka tjetër”Gimi nuse reti shpellkaret e byrektores se pd po masturbohen me trimerine e malokut skrapar dhiu dhe keta i mbaje ison ketij shokut te salihut

  1. Sa te ket byrektore si puna jote e njerez trunevojtore si ty , ta gezojm Like matrapaz hajdutin me ze e me figur. Varikars

 20. Shfaqja primitive e Ilir Metës, të sharat e tij ndaj policëve të tipit “by…irë”, me fjalor që bën të skuqet dhe Grida Dume, po e dëgjoi, meqë ai e ka merak feminilitetin e saj, dhe akoma më keq, banditët civilë që shtynin policët nën urdhërat dhe kërcënimet e tij, janë një dhuratë nga FRD e mbetur në zyrat e Bashkisë së Tiranës.

  Pa ato zyra, shqiptarët nuk do kishin këtë fat, të shikonin në çfarë pike ka degraduar ai që quhet president i tyre dhe akoma më keq, nuk do kishin shans të shikonin se si ai njeri i degraduar, ka vënë në rresht opozitën, e cila vrapoi pas tij ta legjitimonte atë që bëri.

  Që të kuptohemi të gjithë, nuk bëhet fjalë për zyra të një partie. Parti pa zyra ka plot. Kjo për të cilën bëjmë fjalë është një zyrë që s’ka parti, por një person që i duhet zyra për punë të veta.E kuptoni o shpellkare pse rama e zgjodhi kete loqen president qe të gjithe ta kuptoni kush ishte dhe eshte ky maloku i vogel i malokut shpellkar salih,e pate sot cfare di te beje nje i cmendur nga Etja per pushtet si likja e floririt,të gjithe shqiptaret e pane videon e dyte të ketij kelyshi neokomunist

 21. Kurvat komuniste jane kudo shkrime pa fund,propagande, ju qifte gomari nonat dhe motrat ju qe shani meten ,neser do merni lajmin qe edi rama po qihet me erionin

 22. Për fat të keq ne kemi një opozitë që mendon se vetëm e keqja dhe vdekja mund ta sjellë në pushtet. Kështu edhe për vaksinimin. Sa nuk kishin ardhur thërrisnin, ku janë dhe vendosnin gishtin e akuzës ndaj qeverisë. Kur erdhën, përsëri e njëjta gjë: u ngeli gishti i ngritur dhe gjuha e ndezur!

  Po të mos i kishim njohur do të kishim menduar se nga na erdhën këto burra të mençur dhe njerëz dashur! Në fakt, ata më lehtë vrasin në mesin e bulevardit, se sa të shërojnë! Ata më qetësisht të dërgojnë drejt Gërdecit, se sa drejt mirëqenies! E duan të keqen me çdo kusht dhe kur nuk e kanë, e ribëjnë!

  Ka ardhur koha të ketë një fund e gjithë kjo maskaradë që lidhet me shëndetin njerëzor. Nuk zgjidhni gjë as me grushte, as me britma, as me kërcënime burgjesh e gjuhë rrugaçësh e as duke ndjellë tmerrin që nesër të fajësoni një qeveri, që, si e keni nisur, edhe më tej, do të jetë qeveri.Ti more tuc mak qe gjithe diten qin mamin motren vajzen vetem qe salihu të vij prap ne pushtet,vazhdo qi per qefin tend,por po nuk u kenaqen kurvat e shtepise thirties të gjithe byrektoristet e pd të kenaqen kuckat qe mban ne shtepi

 23. Po mir mor mut muti qe vetem shan ,ne zhdo shkrim qe boton lapsi ti vazhdon me diaren tende nga goja duke share nga te gjithe pjestaret e familjes pa ta patur kush borxh,A e di kush shan ai i shkerdhyeri nga te katra anet,ja ti mund te shkosh tani te shtepia jote dhe do te gjeshe te gjirhe pjestarwt e familjes tende duke bere orgji se ju te mavijosurit e kini zanat kete pune,Por si doket terezia gruaja jotw do te ketw ndonje dobic me Saliun qe ti se heq nga goja ,na dil ketej nga bulevardi i ri te tw fusim ndonje rrip nga mbrapa.

 24. Mezini tha se në lista janë futur persona që nuk janë të njohur dhe që nuk kanë kontibut në PD, por që sipas saj kanë derdhur para në llogarinë bankare të kryetarit Lulzim Basha.

  “Në ato lista kishte personazhe që nuk i kishte parë as pallati e as lagja, por që kishin derdhur para në llogarinë bankare të kryetarit.o lalaj i qelbur qe na jeton te bulevardi i ri qe ndertoje erioni per ju qe shpellkaret e jugut dhe vodhet pronat e pronareve nje nder to jam dhe une o bythqiri i ali pashase na del dhe thua te duken andej kur une jetoj aty prej 300 vjetesh dhe ju njoh o bythqira shpellkare por do vij ajo dite kur ti te shkosh prap nga ke dale,byrekun mos e harro ta hash të byrektorja e shpellkareve të pd

 25. Pregatitu kur te vish qe te me besh nje gojore ,mundohu te vish sa me shpej ,e mora vesh qe je Tirons den baba den ke ardh qysh ne 2002.

 26. Emerharruari i i ores 10;05 ashtu si dhe me pare, eshte gjithmone i perhershmi Ethem Lalaj, nje rrotkarist qe ka detyre partie te kopjoje ketu diarrete qe dhjet Mender Baze te uturaku TemA!
  Ky bajge nuk komenton, se nuk di te komentoje.
  Ky vetem kopjon bajgat qe i gatuan per rilindjotet Mero Baze ish kurva e Saliut, sot bucja e Rames.

  Flet parreshtur edhe per ShpellKare ky katunar i katundit te Mehmet Shehut duke patur parasysh ato qe i kane shpelluar grate e familjes dhe i kane derrmuar bythen.
  Qeshni me te o njerez dhe kuptoni se kush jane ato qe mbllacisin bajgat e Mender Bazes.

 27. Jan shtuar punonjsit e bodrumit ne bashki . Presidentin e pat ne 2 mars dhe i jane shtuar mbshtetesit ket e ndjen dhe i dhemb k.m. ju qe shqetesoheni per E.U. nuk u shqetsuat kur u mbush shqiperia ne 2016 me kanabis .nuk u shqetesuat kur 1 km rrug do tenderohej me 20 miljon € .kure per kryetarin e kshillit bashkiak te fierit nuk u hapen negociatat me EU . Dhe sote kemi 15 kushte nga 1 ne vitin 2012 .
  Kur vetem ne Vlor kemi 20 te vrare apo te humbur ne vitet 2016 2018 kjo eshte qeverisja 8 vjecare e ramazanit e koqefikut

 28. “Ne kemi një kontratë ligjore me bashkinë e Tiranës të nënshkruar midis dy palëve me datën 3 shkurt 2016. Ligji detyron bashkinë për t’i ofruar FRD-së një godinë. Nuk është detyra jonë rinovimi, e ka në dorë bashkia”, deklaroi sot Sali Shehu.

  Por edhe pse Sali Shehu pretendon se duhet të ketë një zyrë falas, me ikjen e Bamir Topit, FRD nuk plotëson asnjë nga kushtet e mësipërme, pasi tashmë nuk ka as deputet dhe as Presidentin.Hani nje top te madh te salihut i vaksinuar ju shpellkare me emra dhe pa emra por me te njejtin koment,lexoni cfare thote salih shehu,qe me fjalet e tij i beri falje dhe metes e salihut por dhe bashes,mutin e keni falas o karelepirsa pa asnje rresht tru ne koke

 29. Europe Elects, një blog i njohur sondazhesh në Europë ka dalë në një parashikim mbi rezultatet e zgjedhjeve parlamentare, të cilat do të mbahen më 25 prill në Shqipëri.
  Sipas të dhënave të publikuara në faqen zyrtare të Europe Elects në Twitter, partitë shqiptare që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit renditen kështu:

  – PS: 50% (+2)

  – PD: 38% (+1)

  – LSI: 9% (-2)

  – PDIU: 2%

 30. Sondazhet e prestigjiozeve amerikane 1 dite para zgjedhjeve Presidenciale 2016 ne USA nxirrnin fituese me shume pike para Hillaryn. Dhe nuk ishin te paguara nga Demokratet.
  Por c’ka, le te ngopen rilindjotet me sondazhe. Ne fund te fundit kane 8 vjet qe ngopen me bajgat e Rames dhe ulerasin se po hane mjalte.

 31. Ky Ilir Meta pra,
  mbase Mut mund te jet,
  por vec se Edi Rama,
  eshte Mut+Shurr komplet

  se nuk ka qeveris Meta,
  ketu keto tete vjet,
  me Varferine mullar,
  dhe ekonomine ibret,

  ky fukaralleku ketu,
  kudo plot e perplot,
  s’ka ardh nga Meta,
  por nga Rama Idiot,

  me 25 prill ti veme shkelmin,
  ketij pushteti zuzar,
  me hir a pahir ta shkelmojme,
  Ed Ramen Gomar!

 32. pas një aksidenti në Mamurras, edhe një drejtues mjeti ka kërkuar praninë e Ilir Metës, pasi nuk kishte besim tek policia dhe ekspertët.

  “Pa ardhur Ilir Meta këtu nuk lëviz vendit, vetëm ai e zgjidh këtë punë”, mësohet se ka thënë drejtuesi i mjetit.

  Nuk është çudi tani, që pas çdo konflikti me policinë, të thërrasin Ilir Metën.

  1. Shkrim i te njejtes gazete qe para nja 20 vitesh kishte nje artikull ku thuhej se Edvin Rama akuzonte Kristaq Ramen se kishte shkuar me te shoqen dhe i kishte bere nje djale te cilin duhej ta trajtonte si te tille, por ne te vertete e kishte gjysmevella prej babe. Kur iu lidhen interesat me Ramen, botuesi i kesaj gazete te cilit ia kishin thyer turinjte dhe dhembet ne Tepelene dhe qante si kurve ne televizion per ate qe i kishte ndodhur, harroi dhembet e thyer, vuri dhembe te tjere dhe filloi te kashonte krahun tjeter. Perfundimisht a duhet besuar nje zagar plak me dhembe te vene?

 33. Në këtë aspekt, Ilir Meta ka dalë në rrugë më shumë se sa për t’i marrë vota Edi Ramës, për t’i marrë PD-së qejflijtë e dhunës dhe akteve të çmendura, të cilat u japin atyre ndjesinë e të qenurit të fortë dhe të gjallë.

  Dhe nuk është puna që më 25 prill ata të votojnë Metën në vend të PD-së, por më 26 prill ata të thonë “më mirë të kishim Metën, se sa Lulin në krye”, siç në fakt kanë filluar ta thonë që tani.

  Sali Berisha është dukshëm pas kësaj fushate Ai detyroi Lulzim Bashën të shkonte me tre orë vonesë dhe përtesë, tek zyrat e Sali Shehut, tek ish- FRD, të cilat kishte vite që i mallkonte si zyra të Bamir Topit.

  Sali Berisha ka bërë kujdes në kontrollin e listave të PD-së në zgjedhje, të eleminojë çdo kandidat të mundshëm për kryetar nga PD përballë Bashës, në rast humbjeje, përfshi dhe të padëmshmin Bujar Nishani.

 34. Per byreket me gjiz te prishur
  I çmendur i keti vendi esht rama akuzoi baban e vet se
  esht ai baban e djalit
  Per dhunen ndaj grave

 35. Nëse nuk besoni se kam aftësitë dhe eksperiencën e duhur për të qeverisur, më duhet t’ju kujtoj se pas meje dhe pranë meje do të qëndrojë strategu i 3-4 qeverisjeve të suksesshme e të lavdishme, z. Sali Berisha, të cilin do ta pyes për gjithçka, sepse është aset kombëtar. Qeverisja ime do të ketë emrin tim, por do të shfaqë fytyrën e tij të papërlyer dhe sukseset e tij të papërsëritshme. Kujt i pëlqen Sali Berisha, duhet të votojë për mua. Unë jam biri dhe trashëgimtari i tij politik.

  Edhe nëse nuk jua mbush mendjen për të qenë kryeministër, ju duhet të më votoni sepse, përndryshe, këtë herë do të më largojnë nga drejtimi i PD-së dhe opozitës. Dhe ju e dini shumë mirë se çfarë humbet Shqipëria pa mua. Edhe në mos i mbajtsha premtimet, edhe po nuk bëra asgjë nga ato që ju thashë, është e sigurt se, të paktën, buzëqeshjet e mija vend e pa vend, shkak e pa shkak, nuk do ju mungojnë, në dasma dhe në morte, si shprehje e sinqeritetit dhe shumëfytyrësisë time.

  Rrofshin të gjithë ata që do të votojnë për mua!O byrektor i elona meco,akuza eshte e salihut si per te gjithe te tjeret akuzon shpif e vertetuar me vendim gjykate qe e ka denuar kete monster me vendin gjygji,por tani jeni ju o byrektore qe e zevendeson I kete monster dhurate nga ramiz Alia

 36. Landi i ores 06:32, ato qe ke shkruar ti kane ngjare ne gjygjin e divorcit te EDI Rames me Matilda Makocin dhe sado te mundohen bythqiret rilindjote nuk e lajne dot ate mut me shurre!
  Pastaj, ate gje e ka shkruar e ster-shkruar vete sherbetori i pushtetit sotem Mero Petlla qe atehere llaposte bythen e Saliut
  – “Edi Rama ne gjygjin e divorcit te tij me Matilda Makocin, atesine e Grigorit ja faturoi baba Kristasqit”
  Por rilindjotet nuk duan t’ja dijne. Lepijne te byth e Meros me fort se Mero lepin bythen e Rames.

 37. Ju te pa emerit -mavi-qe ma kini marre ne goje ……..emrin -motrat dhe grate ja u befsha nuk perjashtoi as dhe nje qe tju shtohen votat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *