• |
ide | kryesore

“Kampionët rrëzohen, por nuk thyhen kurrë”: Cristiano Ronaldo mesazh për Juventus dhe rivalët

-Instant, Sport

Cristiano Ronaldo thyen heshtjen pas eleminimit nga Champions League. Portugezi i Juventus e ka bëri duke postuar një foto gjatë stërvitjes: “Krahasuar me numrin e rënieve që bën në jetë, është më e rëndësishme sa shpejt ringrihesh”: Cristiano Ronaldo flet për herë të parë pas eleminimit nga Porto në Champions League dhe kthehet për të shkruar në Instagram, duke i dhënë një përgjigje edhe zërave të merkatos, që e shohin të pakënaqur në Torino. “Kampionët e vërtetë nuk thyhen kurrë, fokusi ynë është tashmë tek Cagliari dhe gjithçka që mund të arrihet ende këtë sezon. Është e vërtetë që e kaluara u përket muzeve, por për fat të mirë futbolli ka kujtime (dhe unë gjithashtu): historia nuk mund të fshihet, por është shkruar çdo ditë me qëndrueshmëri, frymë skuadre dhe shumë punë të palodhur. Ata që nuk e kuptojnë, kurrë nuk do të arrijnë lavdi dhe sukses”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu