• |
ide | kryesore

Video/ Të qeshurat e Muhamet Veliut kur Edi Rama shtyn dhe përzë kolegen e tij

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit, Video


Ka një detaj që nuk kalon pa u vënë re në incidentin që ndodhi kur Kryeministri ka shtyrë dhe përzënë gazetaren e FaxNews, Edona Haklaj, për shkak se ajo nuk mbante maskë.

Gjesti i ulët i Ramës u shoqërua me solidaritetin e kolegëve, të cilët e kanë parë me irritim këtë sjellje arrogante të kryeministrit.

Por gazetari Muhamet Veliu, që ka qenë pranë koleges së tij shihet teksa qesh me fjalët dhe veprimin e Ramës. Ky ishte reagimin i parë i Veliut për ngjarjen. Video më poshtë:

 


20 Comments

 1. Muhamut Velina,asht kokrra e servo-lepiresit !Prandaj asht i rekrutum n’TopQi-nel, me prejardhje PS-iste.”Qeni leh aty ku han”,
  Thojme Ne shpellaret.

 2. Me plehre njeri nuk ka,e degjeneruan si zedhenes i Minstrise se Ekonomise,dhe e kthyen serish ne sherbim te bandes,e ku eshte ndryshimi i tij me banden apo i atyre qe i sherbejne,sefundmi dhe ciclopa,Çili !

 3. Mujameti eshte i fundmit tek aradha e bythlepirsve…eshte vikena lopa kamenica tarifa ai loçoja gaz paja alban kurv skenderi çili alias cica buallica laert bokino vasiliqiu …ehuuuuu sa lepirsa jane

 4. Meti mund te jete pak fare pederast, prandaj e afron rilindja. Eshte sahan lepires i bindur qe per rilindjen edhe mutin e vet e ha. Dhe i pelqen, eshte kokrra e k.rit

 5. Lulzim Basha po jep mesazhin më të keq që një lider mund të japë. Në një kohë kur zhvillohen zgjedhje edhe në shtetin ku voton e shoqja (Holandë) e ku respektohen të gjtha masat anti-covid, Luli në Tiranë bën të fortin duke marrë në qafë qytetet vetëm që të duket se ka mbështetje. Kjo sindromë në fakt është e një kryetari partie që e di që nuk ka mbështetje në popull dhe tenton të krijojë imazhin e rremë në opinion publik duke shkelur mbi çdo ligj, qoftë edhe duke rrezikuar jetën e qytetarëve. Sepse, nëse Basha do kishte të dhëna që ka mbështetje ndaj tij, ai ndoshta do të ishte më i qetë dhe nuk do rrezikonte kaq shumë. Hija e humbjes që e ndjek kudo, edhe në gjumë, mesa duket e ka bërë Lulzim Bashën që të kalojë çdo limit dhe të kthejë fushatën e tij në një vatër infeksioni.Ti puthni karin Qimit te xenit keshtu do flisni per metin e topit

 6. Imagjino të kesh një lider që fle gjumë, që zgjohet në orën 11 dhe që e trajtojnë si kukull. Se ç’punë kishte Lul Basha t’i vinte mbrapa Ilir Metës për një zyre partie 300 mijë lekë, ku ishte lideri? Është i dobët! Se kur nuk të voton as gruaja jote, nuk je lider i forte. I skadon karta dhe nuk voton dot as për veten. Tani kërkon shtyrjen e afatit të kartave. Do ta bëjmë shtyrjen e afatit, por ne mendonim se do e bënim për popullin, jo për këtë që do kandidojë për kryeministër pa kartë, pa patentë”

 7. C’fare skandalozi ai me rreth te kuq, pale punonjes i nje televizoni kombetar ku duhet te jete mbi te gjithe palet, por fatekeqesisht kombetar do te thote i partise ne pushtet, I monopolit, i arrogances deri sa te kesh etike informale, qesh e zgerdhihesh per ti rene ne sy padronit pasi padroni beri humor? Aspak profesional, pothuajse amator, te rrofshin vitet e gjeta ne pune or gazetar.

  Ndersa gazetarja e RTSH qe i merr mikrofononin bravo i qofte per profesionalizmin.

  Forca Edo ne gallaten e radhes qe te shkrihet ai poncja yt edhe me shume.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *