• |
ide | kryesore

Incidenti në Elbasan, Meta: Të merren masa ndaj atyre që terrorizojnë shqiptarët

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka reaguar pas përplasjes fizike mes mbështetësve të PS-së dhe PD-së një ditë më parë në Elbasan. Kreu i shtetit ka thënë se kryeministri kryen akte të dhunshme kundër gazetarëve por edhe ndaj popullit të thjeshtë. Me tonë të larta, presidenti Ilir Meta ka deklaruar se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta dhe populli i Shqipërisë janë përballë një bande ndërkombëtare që synon të pastrojë paratë e Ndraghetës.


“Ky kryeministri bën akte të dhunshme ndaj gazetarëve, ndaj kandidatëve të opozitës një bullizëm i madh, i cili mendon se mund të dhunojë një popull të tërë dhe të parafiksojë rezultatin e zgjedhjeve, siç patë dhe ato të Elbasanit që kanë dalë për të mbrojtur pasurinë te tyre. Le të bërtasin të gjithë “Meta Ik” pse duhet të reagoj me dhunë. Eksperimente të tilla nuk duhet të ekzistojnë do të ketë veprime të paimagjinushme për ato që përpiqen të terrorizojnë shqiptarët. U bëj thirrje popullit shqiptar që të mbrojnë votën e lirë nga kushdo. Mos prisni president të përsosur në këtë krizë që ka pllakosur vendin tonë. Kam një plan të qartë për mbrojtjen e çdo vote të shqiptarëve. Qytetarët e Shqipërisë duhet që ti thërrasin mendjes dhe të tregojnë përgjëgjshmerinë e duhur për të vlerësuar votën e tyre”, ka thënë Meta.


10 Comments

 1. Masa duhet te merren per ty se pari.
  Re te marrin te lidhin brenda.
  Sepse vetem fryme percarese dhe tensioni percjell. E gjitha per interesin tend personal, dhe te familjes tende. Si fryma qe ti percjell, si injoranca bashkeshortes tende, te gjitha cojne uje ne burimin e Rames.
  Shitesh si i pavarur, ben sikur ske lidhje me LSI, je gati te mohosh gjithcka per ndikimin qe ke te bashkeshortja me te cilen ndan shtepine krevatin” por jo politiken”, te gjitha keto idiotsira qe ta shpifin vertet ju bejne te peshtire.
  Dhe pastaj fajin e ka Rama!
  Ska byth ku te rri gjithe kjo sjellje.

  1. Je mjerisht i njejti komentues.
   Here tjeter, qe te mos kuptohesh, ler distance me shume se 2 minuta nga komenti yt i pare!
   Te faka shokut Mero!

   1. NAMUT, ha byrek mos ha mut.
    Si budalla ma i madh ne ket portal, i thuj Likes:
    Bane mire qe u xehe sepse keta te rilindjes ishin tu fjete.
    Edhe ata trimat e PD ne Elbason , mire ja kan ba Rames.
    Keshtuqe tash po mobilizohen edhe kta te rilindjes.
    Per kte duhet me falnderu Liken.

   2. Jo mor kari lales! Nuk jame i njejti komentues.
    Meqene se te duket vetja se meresh me filozofi dhe shkence meso se ato e spjegojne edhe rastin tend kur dikush akuzon pa baza ato, akuzat, jane veprime qe ai i ben ose do t’i bente vete ne situata te ngjashme.
    Dhe ti bashke me nje komentues tjeter me emrin Stalin jeni tipike te nje perversiteti te tille.

 2. Bandat e Elb dihen kush jane por perdoren per zgjedhje. Ai erdhi me makine, goditi zv drejtorin e policise u fut brenda ke tregu dhe si ndodhi gje. Policet qe ishin aty u zhveshen dhe u larguan nga policia. C’prisni tani nga policia qe te nderhyj ne sherre. Harrojeni. Dihet kush i mbron bandat dhe banditet. Por ato harrojne dicka qe politika te shtrydh si limoni dhe pastaj te hedh tutje kur si duhesh. Sa per dijeni u perdoren cunat problematike qe ne zgjwdhjet e dibres (per te gjithe ju qe se dini ishin cunat e Elb dhe shoket e Qifit qe shkonin cdo dite ne Diber dhe per ato e kishte fjalen Gjiknuri) U perdoren dhe me 2017 por pastaj u hodhen dhe sot qe flasim Kamer Mehja eshte mbyll ne shtepi si Oso Kuka. E perdoren dhe tani I kane hy hallet te shkretit. I ka hy 1 rruge qe s’ka kthim mbrapa. Po keshtu dhe ato “trimat ” e djeshem qe mbajne me kokaine te paster gjithe europen dhe pellgun Tr Elb i kane hy 1 rruge qe nuk kthehen dot me. Banda qe mbrohet nga lart dhe pjestaret e saj qe nuk denohen ketu. Prokurori i rrethit ka vellane kandidat me PS .Ke do denoje ai

 3. Ram rrumpalla ka banda ne rruge dhe banda qe shkrujane te na mbushin mendjen se pa rrumpallen s’dell dielli. Keta plehara qe e mbrojne ne cdo shkrim jane po aq te urryer sa edhe banditet e rruges.

 4. populli shqiptar duhet te mbroj voten e lire dhe nga zarfat e tua dhe te Monikes o prostitut e virgjer. pergjigju nje pyetjeje te thjesht: a ke paguar ndonjeher lek per blerje votash? po ti pergjigjesh me sinqeritet, populli e di qe smund te le ukjun te ruaj kopene. hipokrit i qelbur e i ndyr. PD dhe PS ka nje baz njerezish qe vertet i besojn dickaje, po lsi eshte thjesht shpk. nuk ka as ideal, as program asgje, thjesht tepsin ka pas, ka dhe do te ket si program. dhe na u hiq sysh se na u neverite, bastard halabak dhe hajdut i kapur me presh ne dore.

 5. pse nuk thoni te verteten. si ti, si PD si PS kan bandat e tyre ne Elbasan. Mua sme duket aq anormale qe partit shqiptare perdorin keto banda, derisa vet partit jan si klane mafjoze familjare. peshku qelbet nga koka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu