• |
ide | kryesore

Hapet tuneli tek ‘Shqiponja’/ Lehtësohet trafiku nga Tirana drejt Durrësit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Duke nisur nga sot, do të nisë qarkullimi i makinave në tunelin 4, drejtimi Tiranë-Durrës, në nyjen “Shqiponja”.

Përmes këtij tuneli, do të bëhet i mundur qarkullimi i automjeteve që dalin nga Tirana në drejtim të Durrësit, duke lehtësuar kështu qarkullimin.


Ministrja Balluku njoftoi se brenda dy javëve pritet të hapet dhe një tunel i tretë, për makinat që vijnë nga Durrësi në drejtim të Tiranës.

“Ky është një kantier i madh ku punohet, për dy javëve do të hapim dhe tunelin e tretë të mainave që vijnë nga Durrësi në drejtim të Tiranës”, tha Balluku.

3 Comments

  1. Do ta zbertheni aferen e kesaj rruge apo do ta lini tekaloje si te tjerat?
    Aty u vodh çmendurisht dhe nuk eshte e drejte te kaloje ne heshtje .

  2. Ju hapni tunelin qe vjen nga Durrsi per Tirane se aty eshte trafiku me i madh , kur futesh ne Tirane te kete dhe hyrje direkte per nga rr,Dritan Hoxha . sa per zgjidhje perfunimtare as kjo qe keni sajuar ska per te zgjidhur gje dhe doshikoni kur te baroj ndonje dite …….
    e vetmja rruge qe futesh ne Tirane nga Durrsi , Jugu , Veriu , Porti, Aeroporti eshte kjo hyrje dhe po nuk u investua per hyrje tamam nga kamza ne unaze , nga rruga e kavajes , nuk do ketsnje vlere kjo qe po sajoni ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.