• |
ide | kryesore

PD ndryshon listën e kandidatëve për deputetë në Tiranë, Durrës dhe Shkodër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka dërguar edhe një herë në KQZ listën e kandidatëve për deputetë pasi ky institucion i kërkoi që ta rregullojë atë. Vihen re disa ndryshime në pjesën e fundit të listave në disa qarqe.


Në qarkun e Tiranës është hequr nga lista Gazmend Koduzi dhe vendin e tij e ka zënë Dorian Teliti që zhvendoset nga vendi i 26-të në vendin e 23-të. Në listën e re futbollisti i Tiranës Gentian Muça shkon në pozicionin e 26-të në listë. Deputeti Korab Lita shkon nga vendi i 34-t në renditje, një vend më lart. Në vendin e 34 vendoset Lediana Fratari. Asllan Dogjani kapërcen nga vendi i 36 në vendin 35, duke zëvendësuar Rivelino Çunin, që ishte përfaqësues i komunitetit rom me partinë për Evropianizim dhe Integrim.Në qarkun e Durrësit është hequr nga lista Riselda Kalia dhek vendin e saj e ka zënë Merita Dakovelli, e 15-ta në listë. Artion Bajramaj zbret nga vendi i 17-të në vendin e 19-të dhe vendin e tij e zë Armand Brahimaj.


Ndërsa në Shkodër Astrit Kuçi ka ndërruar vendin me Fatlum Nurjen në vendin e 16-të. Vihet re se është shtuar një kandidat nga PDIU, Liljan Idrizaj në vendin nr.19. Në vendet e 20 dhe 21 janë shtuar Imeldi Sokoli dhe Denisa Meçi. ©LAPSI.al


6 Comments

  1. emrat e tre kandidatëve, ku një është nga lista e PD-së në Durrës Rezart Tusha dhe dy janë kandidatë të pavarur, konkretisht Boiken Abazi nga Vetëvendosje, si dhe Pal Shkëmbi kandidat i pavarur.

    Kush është Rezart Tusha? Rezart Tusha, i cili kandidon me Partinë Demokratike në Durrës dhe është vendosur në listë i 8-ti, rezulton me precedentë penal si shitës heroine i arrestuar në Zvicër. Tusha është shkarkuar në vitin 2013 si drejtor i Burgut të Rrogozhinës dhe i kallëzuar penalisht, me akuzën se u jepte leje të paligjshme të dënuarve.Pse mor lulush i ndryshove kaq shpejt fituesit e tu,po tani me mziun do fitosh

  2. Ndryshime krejt te vogla dhe aspak thelbesore. Pafytyresi eshte qenia e nje individi politikisht pervers dhe pa shtylle kurrizore si Korab Lita. Qenia e tij ne liste eshte nje turp i madh per Bashen. Gjithsesi kjo nuk ndryshon aspak bindjen time se Rama eshte qelbesira per tu hedhur poshte ne keto zgjedhje

  3. Nuk ka shqiptar te ndershem qe te votoje hajdutin e 230 milion eurove te Rruges se Kombit, grabitesit te mandatit te kryebashkiakut te Tiranes, shitesit te detit Jon, vrasesit te 21 Janarit….Nje parti qe nuk vendos emrat sipas ligjit Gabon per te dyten here imaginino cfare te bej keto me pushtetin e kthjene 7here7=42

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.